Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Téves utalás érkezett a...

Téves utalás érkezett a bankszámlámra?

Figyelt kérdés
Egy ritkán használt lakossági folyószámlámra 4 hónappal ezelőtt nagyobb összeget utalt egy ismeretlen személy. Csak ma vettem észre, de azóta senki nem jelentkezett. Ilyenkor mi a teendő?
2020. febr. 11. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha számodra ismeretlen a személy és nem tudod, honnan jött, akkor menj be a számlavezető bankodba és jelezd nekik.

Nem tarthatod meg, el sem költheted.

2020. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem is állt szándékomban :D Név és Iban látszik az utalásnál, egyszerűen vissza is utalhatnám, nem?
2020. febr. 11. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha IBAN szám van, akkor minden bizonnyal külföldről jött - az pedig nem biztos, hogy jó ötlet ebben az esetben, hogy visszautald - lehet, hogy az utalásnak a költségét Rád terhelnék, ami nagyobb összegnél jelentős lehet.

A bank viszont nyilván vissza tudja hívni számodra ingyenesen.

2020. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, így sajnos egyhamar nem tudok bemenni a magyarországi bankba. Azt viszont furcsállom, hogy ezidáig senki nem hiányolta a pénzt.
2020. febr. 11. 22:39
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kommunikálj telefonon, vagy online ügyfélszolgálaton a bankoddal, ha nem tudsz bemenni. De ha nem teszel semmit, csak simán nem nyúlsz a pénzhez, amíg nem tudsz személyesen intézkedni, abból se lesz baj.

Nem várható el tőled, hogy más hibáját te hozd helyre, különösen a saját költségeden.

2020. szept. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös, februári a kérdés :-) - azóta már nyilván rég "lezongorázódott" a dolog.


Tényleg, kérdező, mi lett az ügy vége?

2020. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sikerült online visszautalni a pénzt, viszont addigra az utaló feljelentést tett, amiből pár hónappal később rendőrségi ügyem lett, gyanúsítottként hallgattak ki, mert 8 napon belül nem utaltam vissza. Mivel nem nyúltam a pénzhez, így persze nem lett komolyabb következménye, de a macerát nem kívánom senkinek.

Azóta amúgy megint érkezett egy milliós összeg a számlámra, amit (mivel azóta napi szinten figyelem a számlám) 2 napon belül visszautaltam. Mint kiderült egy nagy utazási iroda számlaszáma és az enyém között 1 szám az eltérés, így fordulhatott egyáltalán elő.

2021. szept. 24. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:

1,3,6-os vagyok: kösz, hogy megírtad - talán más számára is hasznos lesz.

Még csak annyi: végül felhívtad a bankot vagy sem?

Mikor utaltad vissza a pénzt?

2021. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, felhívtam. Miután észrevettem a pénzt vártam még pár napot, hátha jelentkezik valaki, de mivel nem, így telefonon keresztül visszautaltam.
2021. szept. 24. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi - akkor nyilván a 4 hónap volt a problémájuk...
2021. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!