Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tévesen nekem utaltak? Mit...

Tévesen nekem utaltak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tévesen nekem utaltak egy nagyobb összeget (2,7m). Ilyenkor mi a teendő? Nekem kell szólni a banknak? Van ennek elévülési ideje? Pont ennyi kéne a lakáshoz is, amit kinéztem.. nyilván ha megkeres a másik fél visszaadom neki, de mennyi időnek kell eltelnie annak, hogy ‘enyém legyen a pénz?
2020. jan. 28. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet Tiéd a pénz, ha téves utalás. Nincs olyan, hogy x idő elteltével a Tiéd lesz.

Menj be a bankba és jelezd. Ha nem szokott ekkora pénzmozgás lenni a számládon, akkor még akár a NAV is rád szállhat emiatt, szóval az a tiszta, ha bemész a bankhoz.

2020. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ennek nincs elévülési ideje és ha hozzányúlsz a pénzhez, akkor elég nagy baj lesz számodra. Szerintem hívd fel az ide tartozó ügyfélszolgálatot még ma.
2020. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt már erre precedens, rossz számlára küldtek pénzt, az a valaki meg elköltötte. Bírósági ügy lett belőle
2020. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Van elévülési ideje természetesen polgári jogi és büntető jogi szempontból is, de ettől függetlenül jobb visszaadni rögtön, mert úgyis kiderül, hogy valahonnan hiányzik ez a pénzt.
2020. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Azt úgyis látod, hogy ki utalta, hát ha nem Andy Vajna cégei, vagy a Mészáros Lölő volt, akkor a te érdeked, hogy ezt mielőbb letisztázd, mert a fentieken kívül nem sok esélye van, hogy ekkora összeget afféle aprópénznek tekintsenek, amiért nem érdemes megmozdulni se. Akkor meg már végrehajtási díja, esetleg perköltsége is lehet, ami több százezer-millió plusz kiadás is lehet ami szintén téged terhel, de a végén úgyis vissza kell adni.
2020. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz a tied. Ekkora összeget 1-2 napon belül keresni fognak, nem tudsz nem lebukni.
2020. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Én a helyedbe biztos jelentettem már volna.
2020. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Utald tovább nekem :)


Na most komolyan: menj be a bankba, már csak azért is, mert ennyi zsé után nem kevés a tranzakciós költség sem, ne te szívj olyasmi miatt, amihez semmi közöd.

2020. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Jogalap nelkuli gazdagodas.


A penzt nem tarthatod negy nem koktheted el.


"Szilárd szabály polgári jogunkban, hogy aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni."

2020. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem egyszer 9 milliót utaltak véletlenül. Kiderült, hogy a bank cseszte el az utalást, épp egy lakashitel volt és ugyanaz volt a nevünk. Menj be a bankba, mert ha kiderül(pár napon belül),akkor zárolni fogják a számládat, amíg nem oldódik meg.
2020. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!