Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel fel vehető, ha...

Babaváró hitel fel vehető, ha csak a pár egyik felének van jövedelme?

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy suli után egyből jött a baba én csak a családit kapon abból is csak azt a kevés alapot. Páromnak van jövedelme és tb jogviszonya is én csak úgy szerepelnék mellette mint házastárs.

Ha párom eleget tesz az igényeknek így is meg tudjuk igényelni?


2020. jan. 27. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak kellő mértékű a jövedelme és nem vagytok leterhelve hitelekkel, akkor elvi akadály nincs a babavárónak csak azért, mert egykeresős a család.
2020. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, már 300nettóra sem fogjátok megkapni úgy, hogy párod keresőképes csak, és van 2 eltartott. Egyébként van diplomás gyed, azt sem kapod? Vagy úgy érted középiskola után jött a gyerek?
2020. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Középiskola, igazából technikum. De arra is csak az alap 37 ezer jár.

Mennyit kéne keresnie vagy legalább hitelkiváltásra megadják?

2020. jan. 29. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Hát, ez bankonként is változik, mindenképpen érdemes több helyen is megkérdezni. Kamatkiváltásra az OTPnél pl lehet igényelni (amennyire tudom) de csak a kiváltandó hitel összegéig. K&Hnál talán nincs ilyen. Nekünk egyik helyen sem adtak, párom fizuja nettó 300 felett van és engem nem vettek bele, csak mint házastárs (kvázi eltartott) mert én határozott idejű el vagyok. Budapest Banknál kicsit talán kedvezőbbek a feltételek.

De egyébként ugye tudod, hogy csak akkor jár kamatmentesség, ha szülsz 5 éven belül még egy gyereket? (nem rosszból kérdezem, csak nagyon sokan téves infókkal vannak ellátva).

2020. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah! És nyugodtan meg lehet próbálni máshol, attól, hogy valahol elutasítottak, még máshol megkaphatjátok.
2020. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah, és mi 10 milliót igényeltük, nyilván kevesebb összeghez kevesebb bér is elég.
2020. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tervezünk még gyereket ezért merült fel, hogy megpróbáljuk a hitelt kiváltani :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbáljuk aztán kiderül.

2020. jan. 31. 12:36
 8/8 anonim válasza:
Megkaphatjátok így is, nekünk sikerült. Mondjuk tény, hogy nem mindegy mennyi a párod nettója.
2020. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!