Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkérelmek esetén ill....

Hitelkérelmek esetén ill. táppénz, CSED, GYED oldaláról mennyire jelent hátrányt az, hogy valaki közfoglalkoztatási jogviszonyban van?

Figyelt kérdés

Ez ha jól tudom egy határozott idejű jogviszony amelyet egy bizonyos ideig meg lehet hosszabbítani, jelenleg a párom áll azelőtt hogy egy ilyen jellegű munkára jelentkezzen. Nem tudom, hogy ez a későbbiekben ha hitelt szeretnénk mennyire lesz hátrány, mennyire nézik az ő kereseténél szigorú szemmel azt, hogy közfoglalkoztatási munkaviszonya van. Gondolok itt babaváró hitelre, vagy csok hitelre, stb.


A babaváró hitel esetén pedig egy ilyen mondatot olvastam a TB jogosultságok számításánál, amelyet nem nagyon értek:

„A közfoglalkoztatási jogviszonyt (közmunka) külön kezeli a kormányrendelet: az ilyen jogviszony maximum 12 hónap jogosultságnak számít.”


Tudtok segíteni értelmezni ezt az utolsó mondatot ill. akinek van tapasztalata hiteligénylésnél a közfoglalkoztatott jogviszonynál az le tudná írni mennyire jelent hátrányt egy hitel igénylésénél? Figyelembe veszik a párom fizetését is ha ilyen munkaviszonyban dolgozik? Esetleges gyermekvállalás esetén táppénz, CSED és GYED oldalról jelent bármiféle hátrányt?


Köszönöm.



2020. jan. 8. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A babaváróhoz egyikőtöknek 3 éve folyamatosan munkaviszonyban kell állnia (lehet köztük néhany nap szünet, de nem hónapok). Ebből a 3 évből 1 lehet közmunka.


A jövedelem nyilván számít, bankfüggő, hogy a határozott idejű szerződés mekkora hátrány.


Ha közmunkás lenne a család főkeresője, nekem nem az lenne a legnagyobb problémám, hogy eladósítsam magunkat.

2020. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közfogis jogviszonyt biztos, hogy szigorú szemmel fogják nézni, hisz az csak egy segítség, hogy emberünk visszataláljon a munka világába.

Vagy kevered a szezont a fazonnal és közalkalmazott jogviszonyra gondolsz, de közfogisról írsz. Ha viszont ténylegesen közfogis lesz a párod, akkor ne azon gondolkodjatok milyen hitelt vesztek fel, hanem hogy mielőbb találjon rendes munkát.

A táppénzre, a csedre, gyedre ne alapozz, arra van aki ad hitelt, de azért nem szoktak, mert ha nem fizeted a törlesztőket még letiltani sem tudja belőle.

2020. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet keverem, passz. Ez egy óvodában lenne állás havi nettó 81.000 Ft-ért, közfoglalkoztatási jogviszonyban (ez áll a munkaügyis papíron). Nem közmunkáról van szó.

Nem fő keresetről van szó, nekem is van állásom, ezt nem tudom 1-es honnan vetted mert ilyet nem írtam.

2020. jan. 9. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Onnan vettem, hogy csedről, gyedről beszélsz, ami azt jelenti, hogy ki fog esni a fizetésed egy része, vagyis a férjed lesz (lenne) a főkereső.


Ez 8 órára kevesebb, mint a minimálbér, szóval közmunka valószínűleg.

2020. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-4vagyok: vagy téves volt az előítéletem és nem te vagy a nő :D


A lényeg ettől még áll: közmunkára nem kellene hitelt felvenni.

2020. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem közmunkára lenne hitel felvéve, hanem az érdekelt ez a kereset milyen szinten számít be az összkeresetbe, hogy elbírálás esetén mivel lehet számolni.
2020. jan. 9. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!