Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A párom terhes. Melyik út...

A párom terhes. Melyik út lenne nekünk a legjobb, Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

A párom 6 hetes terhes. Jelenleg nem vagyunk házasok, 2021-re terveztük az esküvőt, de így pár hónapon belül fogunk összeházasodni.


Szeretnénk egy házat. Melyik hitel/támogatás lenne nekünk a legmegfelelőbb opció?


3 gyermeket szeretnénk, a nettó jövedelmünk összesen 415e Ft.


A környéken 13m Ft-ért (nem falu) lehet vásárolni olyan ingatlanokat, amire további 2-3m Ft ráköltéssel lakhatóvá lehetne alakítani. Szeretnénk minél előbb elkezdeni a folyamatot, hogy mire megszületik a pici, ne kelljen a szüleinknél lakni. A munkaviszonyom (férfi) 1,5 év - határozatlan -, a páromé májusban lesz 2 éves - határozott, jövő decemberig-.


+ kérdés: az megoldható, hogy a CSOK+hitelből megvásároljuk az ingatlant és egy fennmaradó részét felújításra is költsük?


Köszönjük!


2019. dec. 30. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem oldható meg, hiszen a CSOK maga egy (illetve két) hitel.

Alaptőke 30% legalább kell legyen.

2019. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az első szerintem a babaváró hitel, hiszen kamatmentes, sőt, 3 gyereknél vissza sem kell fizetni, a gyermek születésével a törlesztés is szüneteltethető, tehát nektek gyakorlatilag ingyenpénz. Ezen felül pedig csok+csok hitel amennyi kell. Mivel ez utóbbi lakáshitel, ebből is milliókat engednek el a gyermekek születésével. Tehát szerintem elég jó helyzetben vagytok.


Az egyetlen komoly probléma a párod határozott idejű szerződése. Az ő jövedelmét valószínűleg nem veszik figyelembe a hitelnél, sőt, a vállalni kívánt gyermekeket is el kell tartani valamiből. Bankban érdeklődj, hogy ilyen feltételekkel meddig érhettek.

2019. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Ellenben vannak trükkök. Ha van egészségpénztár tagságotok, most befizetsz 750 ezret fejenként. Januárban 250et befizetsz meg. Abból kezelési költség után 15 % visszajön adóból. Májusban ez 115 ezer fejenként, köv évben 37 ezer. Fél év múlva, amikor jön a gyerek visszájára 1 millió. Nyertél fél év befektetéssel 230 ezer forintot 2 millió befektetéssel, amire köv évben jön még 70.


A házasság legyen meg papíron gyorsan hiszen cigány segély jár gyerek születéséért, ami szabadon felhasználható 10 misi hitel. Ez a gyerek váró. Abból kijön egy részt a hitel alaptőkéje és a felújítás. (bár ha beszélsz az Erste lakástakarék pénztár ügynökeivel, abból is tudsz 20%ot lefaragni. És szándékosan nem a Fundamentát írom, mert azokkal nagyon sok baj van, nem engednek csomó mindent elszámolni, amit az Erste meg igen.)

A maradék a 10 milliós hitelből menjen államkötvénybe. Amikor vissza kell majd fizetni, könnyebb lesz a hozamot is visszaforgatni. A lakás 10-15-20 éves futamidő, fix hitel, szépen le kell alkudni 3.5 %körüli értékre. Aki annál drágábban adja, keményen átver. 2 éve ez 1.5% volt, tavaly 2.6, idén sajnos 3.5,es emelkedik.


Az egészségpénztár sok nyűg, de pelenka, tápszer, iskola kezdés, gyes és társainak kiegészítésénél is és hitel törlesztésnél is minimális támogatottságot jelent.


4 éves LTP-t is lehet és érdemes is még meggondolni, ha marad befektetés. 8-12%ot tud hozni, ami jobb, mint a MÁP.


Kár, hogy az állam kiszállt mögüle, mert sokkal (10%al) rosszabb koncepciók vannak helyette.

2019. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Babavárót hiába ajánlgatjátok, leírta, hogy egyiküknek sincs 3 éves munkaviszonya.

Bár, ha iskolával együtt megvan a folyamatos 3 éves TB jogviszony, akkor akár még meg is kaphatják.


Az egészségpénztárt mindenképp érdemes kihasználni, ha tudtok rokonságból pénzt kölcsönkérni, amit beraktok a pénztárba és fél évvel később visszaadjátok. A következő évi adójóváírás meg a ti hasznotok.

De ehhez kell személyenként 750ezer.

Ha a nagyszülőkre is akartok kötni, akkor az 4 főre már 3M forint tőkét igényel. Az sajnos nem mindenkinél van zsebben.

2019. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meglehetősen problémás a munkaviszonyunk sajnos. A páromnak 2017 májusától 2018 januárig volt határozatlan idejű munkaviszonya. A jelenlegi munkahelyén 2018 májusa óta határozott idejű szerződése van, amit e hónapban hosszabbítottak meg 1 évre.


Ami engem illet, 2015 májusa és szeptembere között hivatalosan diákként dolgoztam, 2016-2017 között egyszerűsített foglalkoztatásként voltam ugyanennél a cégnél, majd hivatalosan 2017. januárjától dolgoztam rendes szerződéssel 2017 márciusáig, majd innen 2018 augusztusától dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.


Nem tudom, hogy mi számít és nem számít bele a TB jogviszonyomba, de emlékeim szerint az egyszerűsített alatt magam után fizettem. Diákként mivel diák voltam talán nem is kellett. Szóval összesen azt gondolom, hogy 19 hónapom lehet az esküvőnkig (március).

2019. dec. 30. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Akkor babavárót nem fogtok kapni.
2019. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
3 gyerek nettó 415-re!?
2019. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!