Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért vont le 875 forintot az...

Miért vont le 875 forintot az OTP egy utalásért?

Figyelt kérdés

OTP juniorom volt, tavaly váltották át direkt-re,

mert betöltöttem a 24-et.

250K-t utaltam, és úgy tudom 0,2%-ot nyúlhat le, azaz 500 forintot.


2019. dec. 19. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kondíciós listában megtalálod, hogy mi mennyibe kerül.

Annyit vonhat le, ami ott le van írva.


Utalás díja:

0,35% (min. 227 Ft/ max. 10.280 Ft)


Ez pont 875Ft.


Mivel 0,3% a tranzakciós illeték, ezért annyit majdnem minden bank levon. Nem nagyon fogsz 0,3-nál olcsóbbat találni. Aztán bankja válogatja, hogy pluszba mennyit tesznek még rá.

2019. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

"és úgy tudom 0,2%-ot nyúlhat le"


Úgy tűnik, hogy rosszul tudod. Annyit nyúlhat le, amennyit a hirdetményben megad. És mennyit ad meg?

OTP "Direkt" számla nincs. A Direkt az a netbank szolgáltatás. Valószínűleg Bázis (Smart) csomagba kerültél, mert ott adja meg azt a 0,35%-ot belföldi, bankon kívüli, netbankon kezdeményezett utalásnak, amennyi a 875Ft-ra jön ki 250k utalása esetén.

2019. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nekem apám mondta, hogy neki csak 0,2%-ot vonnak le szintén otp-s kártyájáról.

Köszönöm a normális válaszokat!

2019. dec. 19. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Az az alapvető baj, ha sokallod ezt a jutalékot, hogy ennél a banknál vezetsz számlát. Rengeteg lehetőséged van másik banki szolgáltatót választani, ahol elégedettebb lehetsz a szolgáltatás minőségével, és lényegesen kevesebb kell fizetned a kondíciós listákban feltüntetett banki szolgáltatásokért.


Persze, ha bőven van pénzed, és ritkán használsz banki szolgáltatásokat is, akkor maradj ott bátran.

2019. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hát nem tudom, nekem apám mondta, hogy neki csak 0,2%-ot vonnak le szintén otp-s kártyájáról."


Ebben legalább két tévedés van:

1. Utalni bankSZÁMLÁRÓL kell, nem kártyáról. A pénz a számlán van...

2. A különböző számlacsomagokhoz különböző díjak tartozhatnak. Így az ő számlájánál akár kerülhetett is 0.2%-ba az utalás.

2019. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"és lényegesen kevesebb kell fizetned a kondíciós listákban feltüntetett banki szolgáltatásokért."


Ez valószínűleg igaz, de ebben a konkrét esetben nincs túlárazva a szolgáltatás. 0,3% a tranzakciós illeték, ennyit szinte minden bank felszámol.

2019. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatomat mondom el: miután nekem is megszűnt a Junior, a rendszer automatize a legszarabb csomagba rakott. Bementem az OTP-be és “követeltem” a legkedvezőbb csomagot. Ekkor tettek a Simple-be, aminek valóban alacsony a költsége.
2019. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.: Te havonta mennyit fizetsz?

Nekem van webkártyám, és 450 a havidíj, néha levon + 150 forint körüli összeget is, de nem mindig.

2019. dec. 19. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!