Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen hitel kiváltásra van-e...

Ilyen hitel kiváltásra van-e lehetőség?

Figyelt kérdés
Felvettem ez év augusztusában 2,9 millió forintot személyi kölcsönként, időközben vettem egy kis házat, viszont annyi mindent kell még rajta csinálni hogy még kell kb. 1 millió forint hogy jövőre be tudjunk költözni. Arra gondoltam hogy felvennék 2 millió lakás hitelt és 2 millió személyi kölcsönt a korábbi hitelt kiváltanám. A lakás hitelt 20 évre a személyi kölcsönt 10 évre mert így ugyan annyit fizetnék mint most. Az lenne a kérdésem hogy ilyet lehet, illetve ha igen mik a feltételek?

2019. dec. 14. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelnél, igazolnod kell a megvásárolandó ház összegének a 20-30 %-át mint őnerő. A lakáshitelt nem is neked adják személyesen, hanem ha kapsz, egyből küldik annak akitől vennéd a házat. Szóval a lakáshitel csak akkor működik ha még nem vetted meg a házat. De van rá mód, hogy magasabb személyi kölcsönt igényelj, amiből lenullázod a 2.9 milliós kölcsönből maradt tartozást, és ami marad abből költekezel.
2019. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitelt valóban csak akkor tudsz felvenni, ha még nincs meg a lakás és azt valóban az eladónak utalják - abból Te nem látsz semmit.

Személyi kölcsönt viszont - emlékeim szerint nem adnak 10 évre - a max futamidő, amit láttam, az 7 év volt.


Azt pedig, hogy kaphatsz-e még személyi kölcsönt, csak akkor lehetne megmondani, ha tudnánk a nettó fizetésedet és a havi törlesztődet, meg hogy hányan éltek ebből a fizetésből (van-e gyerek, stb).

2019. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!