Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Otp miért kér mostanában...

Az Otp miért kér mostanában plusz kódot? (Telefonra)

Figyelt kérdés
Olyan idegesítő, már be sem lépek emiatt... Az elmúlt 15 évben is biztonsággal be tudtam lépni, állandóan keresgetni a telefont, hol lehet ezt kikapcsoltatni???
2019. okt. 5. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a felhasználó sötét, és mégis meg akarják védeni...


Ami 15 éve jó volt, azt ma egy gimnazista feltöri. Örülj, hogy még van pénzed, mert mások vigyáznak rá!

2019. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez hagyj legyen az én gondom, ha egy gimnazista az azonosítót, jelszót, bankszámlaszámot feltöri, neki már kismiska az is, ha a keze ügyébe kerül a telefonon, sőt még talán sim-et is tud klónozni.
2019. okt. 5. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... ez nem ment át.
2019. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjél tüntetni Brüsszelbe.
2019. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember közepétől van ez a változás, talán az egész EU-ban. Szóval nem az OTP találta ki, minden banknál ez van, nem tudod kikapcsoltatni. Ahogy az egyes írja, a biztonság miatt. A minap utaltam netbankon keresztül, nemcsak az sms-ben érkező megerősítő kódot kellett megadnom, de még a netbankom jelszavát is. Nekem is jobban tetszett a régi rendszer, de hát ez van, majd megszokjuk.
2019. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó, lehet, hogy túlreagálom, de annyi minden összejött nálam, hogy már apróságon dühöngök... Talán fognak még lazítani ezen, mint ahogy korábban minden utalásért elektronikus aláírás kellett, most már csak a nagyobb összegűeknél.

A Webkincstár az évek óta ilyen, de az érthető.

2019. okt. 5. 14:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg sosem értettem, hogy miért elvárt az is, ha nekem mint magánszemélynek legyen magántelefonon. A főnökasszonyom is szabadság alatt piszlicsáré ügyekkel zargat a mobilomon. Ha annyira el akar érni, biztosítson céges telefont.
2019. okt. 5. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

"főnökasszonyom is szabadság alatt piszlicsáré ügyekkel zargat a mobilomon"


és gondolom csöndben lapítasz, ahelyett, hogy megmondanád neki, hogy ne hívogasson szabadságod alatt.

2019. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha, akkor is úgy gondolnád, hogy ez a te gondod ha holnap egy fillér nem lenne a számládon? Vagy talán mennél virnyákolni a bankhoz, hogy hova lett a pénzed? Na, ezért kell a biztonság. Xarik a te fejedra nagy ívben a bank, magát védi.


A főnöködnek pedig ne add meg a privát mobilod...

2019. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!