Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Titeket nem idegesít ez az...

Titeket nem idegesít ez az újfajta banki hitelesítés baromság?

Figyelt kérdés
Eddig is lehetett vigyázni a pénzre akár internetes vásárlásnál, akár kártyával fizetésnél, akár átutalásnál maximálisan. Aki normális az mindenképp kérte az sms értesítést is eddig is, most ugyanaz az eszköz kap egy plusz megerősítést, ennek így nincs annyi haszna mint amennyivel több a macera.
2019. okt. 1. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem
2019. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Engem minden ilyesmi idegesít még akkor is, ha állítólag az én érdekemet szolgálja.


Ha tudtam eddig a készpénzre vigyázni, akkor fogok tudni a bankkártyámra is. Nekem nagyon megfelelt a PIN-kódos bankkártyás vásárlás, bőven elég volt a dupla biztonsághoz, most helyette várhatom a boltban a pénztárnál, hogy jöjjön egy SMS-kód. Már nem is mozdulhatok a telefonom nélkül. Te jó Isten, összekötötték az életünket! :)

2019. okt. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

2-es

Legalább nézz utána, mielőtt szidod. Biztonsági kódot az internetes vásárlásoknál fogsz kapni. A POS-os fizetésnél nem.


Engem nagyon zavar, mert egy bank ügyfélszolgálatán dolgozom és túl sok az olyan ügyfél, mint a 2-es válaszoló.


Komolyra fordítva a szót. Nagyon hasznos a biztonsági kód. Egy hét alatt kb. 3-5 bankkártyát kell letiltanom visszaélés miatt. Ezeket ezentúl el lehet kerülni.

2019. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Az én bankomnál már rég ez van (legalább 3 éve), és eléggé idegesít, de már hozzászoktam.
2019. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én azt nem mondom, hogy ez nem egy hasznos lehetőség ha választható, de így, hogy mindenkire kötelezően ráerőltetik gáz. Mindenki maga ismeri a saját bankolási dolgait, szokásait, nekem nem ad plusz biztonságot csak plusz kellemetlenséget jelent. A mai napon egy egyszerű átvezetés egyik számlámról a másikra 6 sms-t követelt, röhej! :D
2019. okt. 1. 18:05
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
nem
2019. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindig is így volt nálam, semmi bajom vele
2019. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tényleg még annyi jutott eszembe, vajon ezeket a plusz ránkkényszerített sms-eket is mi fizetjük ahogy a tranzakciós értesítéseket?
2019. okt. 1. 21:11
 9/13 anonim ***** válasza:

3-as!


A kérdésben ez is benne volt:

"Eddig is lehetett vigyázni a pénzre akár internetes vásárlásnál, akár kártyával fizetésnél, akár átutalásnál maximálisan."


Tehát nem csak az internetes utalásról beszélgetünk.


Arra (is) válaszoltam. 2-es voltam, és engem idegesít.

Én is utalok és az agyamra megy, hogy minden billentyű leütés után biztonsági kódot küldenek, csak azt követően üthetem a következő billentyűt (kicsit lesarkítva) :)


Szóval átestünk a ló túlsó oldalára...

2019. okt. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

De ha valaki h.lye, és kiadja a kártya adatait minden vacak internetes felületen, utána meg eltűnik a pénze, akkor szerinted kit fog hibáztatni?

Tök jó példa erre, a nagyon elterjedt "1€ csúcs mobil". Tele van vele minden, hogy ez átverés, mégis van (nem kevés) olyan ember, aki bedől neki. Utána meg a banknál reklamálnak, hogy adják vissza a pénzét. A beállítás azért nem lehet opcionális, mert az EU nem engedi.

2019. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!