Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha amerikàból utalnak nekem...

Ha amerikàból utalnak nekem pénzt akkor azt a bank àtvàltja?

Figyelt kérdés
Dollàrban elküldi de az én szàmlàmon màr forint lesz? És ha igen mennyit kérnek ezért?? Gondolom ez sincs ingyen.

2019. szept. 29. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a bank átváltja, ft-ban kapod. Hogy mennyibe fog kerülni, az bankfüggő, meg hogy milyen árfolyamon, az szintén.
2019. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

csak akkor ha forint alapú számlád van, ha deviza akkor nincs váltás.


Nem lesz ingyen! Miért is lenne ingyen? Egy szolgáltatás nyújtanak, hogy a világ másik végéról tudjanak neked pénz utalni villámgyorsan és kényelmesen. Majd ingyen fogják csinálni...


Ne vedd igénybe azt a szolgáltatást és akkor ingyen lesz.

2019. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankod átváltja és forintban kapod meg. A könyveléskor érvényes dollár deviza vételi árfolyamon.

A devizautalás jóváírás díját a számládra terhelik. Hogy mennyi, az a bankod honlapján a kondíciós listában / hirdetményben / díjjegyzékben megtalálható.

Ezen felül vannak bankok, amik a jóváírási díj és a devizaváltás marge bevételen felül még külön konverziós díjat is felszámítanak.

2019. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Transferwise-on keresztül küldjétek.


Angliában kb szűk 1,5 millió forintot kerestem most nyári munkán és a végén most olyan 40 ezer forintot spóroltam azon, hogy nem az angol bankomból a magyar bankba küldtem közvetlenül, hanem beiktattam a transferwise-ot is.

2019. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

EU-n kívülről érkező utakásoknál gyakran van közvetítő banki jutalék. Ezt az utalt összegből vonják le, és senki nem tudja neked megmondani, mennyi lesz. Ne lepődj meg, ha 5-10 de akár 50-100 dollárral kevesebb érkezik végül a számládra.

Transferwise-zal ezeket elkerülheted, illetve a dollár is jobb árfolyamon lesz váltva, mint a bankod tenné. De nyithatsz akár Transferwise borderless account-ot is és kaphatsz amerikai bankszámla adatokat, és akkor erre tudnak neked utalni helyi utalásként, ami neked nem kerül semmibe.

Innen kiutalhatod magadnak a pénzt magyar számlára forintban, de elköltheted közvetlen a Mastercard kártyával is, amit a Transferwise borderless accounthoz igényelhetsz.

2019. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!