Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 5000Ft alatti vásárlásnál PIN...

5000Ft alatti vásárlásnál PIN kód kérése?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 hétben akárhol vásárolok nem működik az érintés csak ha megadom a PIN kódom, lehet az 500 forint összeg is. Viszont olvastam az alábbi cikkben hogy mi az oka: [link]



De azért lenn ez a kérdés mert más ismerőseimnek működik érintéssel is. OTP Junior kártyám van, és egy ismerősöm akinek ugyanez van a szemem láttára működött érintéssel.



2019. szept. 29. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Ez a te érdekedben van, hogy ha ellopják a kártyád, ne tudják megcsapolni. Ennyit csak meg tudsz tenni.
2019. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Elvileg csak akkor kéri a bank ötezer alatt a pin kódot, ha egy nap öt alkalomnál többször vásároltál ötezer forint alatt, pin kód nélkül.


Amúgy én is az otp-nél vagyok - nem junior - de egyszer sem kérte ötezer alatti vásárlásnál a pin kódot. Mondjuk naponta max kétszer vásárolok a kártyámmal.

2019. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem minden kis összegű fizetésnél kell PIN kódot kérni. Próbáltátok chip-et használva fizetni PIN kóddal? próbáld ki a következő fizetést ne érintéssel, hanem bedugva a terminálba, chippel, és utána az azutáni fizetést érintéssel.
2019. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont ez hogy csak úgy tudok fizetni ha bedugom a terminálba, bedugom és írom a kódot. Érintéssel sehol se működik .
2019. szept. 29. 18:41
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%
Paypass-os a kártyád?
2019. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen Paypass. És eddig mindig érintéssel fizettem. De most már nem megy sehol.
2019. szept. 30. 00:00
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem lehetetlen, hogy elromlott rajta a Paypass matrica. Volt már rá példa. Jelezd a banknak, hogy nem működik, az ő dolguk megoldani a problémát.
2019. szept. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy véletlenszerűen kér pin-kódot a biztonságod érdekében. Lehet, hogy most sokszor kérte, aztán majd sokáig nem kéri.

Meg az is lehet, hogy eltörött picit a kártyád ott a chipnél, mint az enyém, azért nem fogadja el az érintést.

Vagy bármi más. :)

2019. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!