Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp kártyák közötti utalássnal...

Otp kártyák közötti utalássnal megy át valamilyen adat arra a kártyára ahova küldöm a pénzt?

Figyelt kérdés
2019. szept. 22. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Tekintettel arra, hogy ez egy elektronikus tranzakció, és ha más miatt nem a tranzakció visszakereshetősége végett naplózni kell a történéseket a pénzmosási feltételeket itt még nem is említem, így igen, megy át adat.


Egyébként itt sem kártyák között utalsz, hanem számlák között, a kártya csak másodlagos azonosítóadatként szolgál.

2019. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezután akinek küldtem a pénzt barmikor tud küldeni a számlámról?
2019. szept. 22. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2019. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akor nem?, igaz?
2019. szept. 22. 12:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Az OTP 7*24 órás kártyák közti utalására gondolsz?
2019. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert bonyolodol bele egyrejobban a butasagba ?
2019. szept. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utalni számlák között lehet. A kártya nem egyenlő a számlával. A kártya a számlához kapcsolódik. A kártyával hozzáférsz a számlához. A számla létezhet kártya nélkül is.

Pl. az én vállalkozói számlámhoz sincs kártya. Amikor utalsz valakinek pénzt a te számládról egy más valaki számlájára (és ebben az esetben semmilyen kátyának nincs semmilyen szerepe), akkor azt az utalást TE indítod, a másik félhez a pénzzel együtt annyi adat megy még át, hogy kitől jött a pénz (vagyis a neved), a számlaszámod, és, hogy mi volt a közlemény. A másik fél nem tud hozzáférni ezek alaján a számládhoz. Se a kártyádhoz. Létezik olyan, hogy számlaszám, és, hogy kártyaszám. A kettő nagyon nagyon nagyon nem ugyanaz!!!!!!! A számlaszámod a számládhoz tartozik, visszaélni nem lehet vele, megadhatod akárkinek, ez alapján max pénzt tudnak neked utalni. A kártyaszám a kártyához tartozik, és azt nem adhatod ki senkinek sem! Bár önmagában még a kártyaszámmal nem lehet visszaálni, mert szükséges hozzá a lejárati idő, ami pl. így néz ki "01/21", az azt jelenti, hogy a kártya 2021 januárjában jér le. A lejárati idő a kártyán a kártyaszám alatt látható. Valamint kell még a biztonsági kód, ami 3 jegyű, és a kártya hátoldalán látható. Viszont ha valaki megszerzi a kártyaszámodat, a lejárati időt, és a biztonsági kódot, akkor neten tud vásárolni a kártyáddal!!!! Ezek az adatok mind rajta vannak a kártyádon, vagyis a kártyádat ne add oda olyannak, akiben nem bízol (még kis időre sem), valamint soha, de soha, de SOHA!!!! ne küldd el neten senkinek a kártya adataidat, vagy a kártyáról készült fényképedet!!! Láttam már olyat, hogy apróhirdetési oldalon valaki azt írja, hogy az eladó akármilyen cuccért kártyával is lehet fizetni, és megkér, hogy küldd el neki a kártyádról készült fényképet. Ilyet SOHA, de SOHA ne tegyél!!!!!

2019. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék,hogy mivel szeptember 14-től kötelező az uniós biztonsági kód használata,így már ettől sem kell félni,mert hiába vannak meg másnál a kártyád adatai,kellene hozzá a telefonod is(arra érkezik a kód),hogy valaki vásárolhasson vele.
2019. szept. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem teljesen igaz, mert online fizeteseknél a kártya sca bevezetést elhalasztották
2019. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,az OTP-nél már hetekkel ezelőtt is csak kódos hitelesítéssel tudtam vásárolni online és ez most sem változott.Lehet más bankoknál nem tudtak még erre felkészülni.
2019. szept. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!