Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbünthet azért a nav, mert...

Megbünthet azért a nav, mert sok pénz jött a számlára? Vagy csak akkor ha sikerül rábizonyítani, hogy adózatlan formából jött? Pl: rajtakapják prostitúción

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 18:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha magyarország területén találok valami értékéset azt be kell jelenteni, szóval az nem lehet kifogás, hogy találtam egy kiló aranyat.


Ami a Magyar Állam területén van a Magyar Állam tulajdona, de ha külföldön találom, mondjuk Szlovákiában, azért nem büntethet meg a Magyar Állam, mert Szloviba találtam valami értékeset, és Szloviba nem adtam le.

2019. szept. 22. 13:59
 12/19 A kérdező kommentje:
mondjuk egy videóval ilyenek lehet bizonyítani.
2019. szept. 22. 14:01
 13/19 A kérdező kommentje:
ha találsz valamit külföldön, azután nem kell adózni nem?
2019. szept. 22. 14:06
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"mondjuk egy videóval ilyenek lehet bizonyítani."


Most elkepzeltem, ahogy nezitek egyutt a filmet a hatosagokkal, amin egyedul (kivulrol filmezve) de profi megvilagitassal, hangminoseggel bolyongsz az erdoben femdetektorral, majd egy adott pillanatban jelez valamit, elkezdesz asni es talalsz egy vodornyi ezust ermet, es felkialtasz: hu, de jo, hogy nem MO teruleten talaltam ezeket (a kamerahoz tartod a telodat GPS-es terkeppel, ami jelzi a szlovakiai poziciod), es mily szerencse, hogy mindez filmre volt veve. Erre a melletted ulok szkeptikus tekintetuket radszegezik, te meg ilyen Homer Simpson-fele, aggodast alcazni probalo eroltetett vigyort vagsz. :D

2019. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
ha egy külföldi bankból, akkor mondhatom azt, hogy egy külföldi ismerős aki külföldön leadózta.
2019. szept. 22. 14:36
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat amikor atkerul hozzad az osszeg, akkor neked megint adoznod kell, meg ha ajandek is.
2019. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Cicuka... azt ertsd mar meg, hogy a beerkezo osszegekbol, igy vagy ugy, de adoznod kell, mert szamodra jovedelem. Mindegy hogy 'kulfoldi rokon' (ha nem egyenesagi, akkor amugy is illeketkkoteles az ajandekozas is), mindegy hogy eladtal valami elkepzelt, szlovakiaban talalt kincset, akkor is adozni kell. Tetszik, nem tetszik, ez van.


Mindegy milyen sztorikat talalsz ki, a NAV sem (teljesen) komplett idiotakbol all, ha nem tudod bizonyitani hogy az adott osszeghez egyfelol legalisan jutottal hozza, masfelol befizetted utana az adot, akkor akkora buntetest kapsz, hogy eleted vegeig fizetheted. Az adobevallasodban szerepelnie kell kb. mindennek (az aprosagokat, pl. 1-2 eladott hasznalt telefon, stb leszamitva), es ha nagyon nem stimmel a bevallasod a szamladra erkezo osszegekkel, hidd el hogy megtalalnak.


Eleg vilagos igy?

2019. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
ha mondjuk találok aranyat detektorral MO n, hány százalékát kérhetem el a zálogházban?
2019. szept. 22. 15:45
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak erőlteti... :)
2019. szept. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!