Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliában dolgoztam. Hogy...

Angliában dolgoztam. Hogy érdemesebb fontot váltani forintra?

Figyelt kérdés

A fizetésem egy részét revolut kártyára kaptam, viszont azt a végén vissza kell adnom. A héten rendeltem sajátot. Hogy érdemesebb átváltani a fontjaimat forintra? Levenni itt fontban és otthon váltani, vagy átutalni a saját revolutomra és azon váltani?

Illetve a készpénzben kapott fontokat otthon hol éri meg a legjobban váltani?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2019. szept. 20. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Most komolyan keressük ki neked a Revolut díjtáblájában az utalás díját?
2019. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Utcai pénzváltónál is olcsó, ha hazahozod a készpénzt. Tavaly még nem tudtam ezekről a lehetőségekről, hogy Revolut, Transferwise, stb. Ezért kivettem az ottani bankszámláról a fizut készpénzben (Angliában ingyenes a készpénzfelvétel, tényleg 0), hazahoztam a repülőn a hátizsákban és átváltottam utcai váltónál, aztán befizettem a magyar bankszámlámra.


Kicsit körülményes, de minden rendben volt. Az utcai váltók szinte olyan jó áron váltanak, mint a Revolut és társai. A lényeg, hogy a bankokat hagyjuk ki a váltásból, mert ők a lehúzósak. Tavaly is 50 ezret spóroltam ezen.


Az idő mennyire sürget? Mert ha ráérsz addig, amíg megjön a saját Revolut kártyád, akkor úgy az egyszerűbb nyilván.

2019. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Végül a revolut mellett döntöttem
2019. szept. 21. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Én itthon deviza-számlát nyitnék, és nem konvertálnám át forintra. Bár most a brexit miatt jókorát csökkent a font árfolyama, a 2015 őszi 440 HUF/GBP mára már csak 370 körül mozog és további esés is várható a bizonytalan brexit miatt. Járd körül alaposan a témát!
2019. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!