Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitelnél miért fix...

Jelzáloghitelnél miért fix időpont a fizetési hatátidő?

Figyelt kérdés

Ne ne értsetek félre. Arra gondolok , hogy ha hónap első napján kötöm a szerződéat mert úgy bírálták el , akkor minden hónap elsején vonják a számláról mikor 9.én vab fizetés..

Erre miért nincs módosítási lehetőség ?


2019. szept. 20. 04:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Tehá azzal nincs gondom , hogy mrgálkapodunk egy időpontban. Azzal van a gondom, hogy miért fixen az amit ők elénk tolnak? És miért nem lehet ezen módosítani?
2019. szept. 20. 04:29
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem megkérdezték, melyik nap lenne jó, ha vonnák.
2019. szept. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez bankfüggő, van, ahol meg lehet választani a törlesztési napot, de amúgy ez egy több milliós jelzálog hitelnél nem szabadna, hogy problémát okozzon.


Én is kérdeznék.


Akinek az is gondot okoz, hogy melyik nap vonják le a számláról a törlesztőrészletet, azaz hónapról hónapra lenullázza a számláját, az hogyan mer több milliós hitelt felvenni?

Egyszerű lenne a megoldás, a számlán kell hagyni annyi pénzt, hogy a bank bármikor le tudja vonni a részletet, de ha az nem megy, akkor el kell gondolkozni azon, hogy valamit nem jól csinálsz, mert nincs még egy havi vésztartalékod sem?

2019. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is megkérdezték, olyan napot írhattam be, amilyet akartam
2019. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként ha az ember normálisan bánik a pénzzel akkor elvileg mindegy kellene legyen.

Hó végén is ott kell legyen az az összeg meg az elején is.

2019. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egyrészt a banknak látnia kell, hogy mikorra folyik be a pénz, másrészt a törlesztőrészlet kalkulációja során a tőke csökkenését arra a napra számították ki.

Ha bemész a bankba, akkor kétheted ennek a napnak a módosítását, de ekkor valószínűleg, hogy kis mértékben a törlesztőrészlet összege is módosulni fog

2019. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

"Egyébként ha az ember normálisan bánik a pénzzel akkor elvileg mindegy kellene legyen.


Hó végén is ott kell legyen az az összeg meg az elején is."


Igen, de sokkal jobb az, ha fizetés után nem sokkal automatikusan levonják. Ha fizetés előtt vonják, akkor épp arról a számláról vettél valami drágát, vagy nyaraltál. Hiába van máshol elég pénzed, ha elfelejted oda küldeni. :)

Nem mintha tragédia lenne, fölszámolnak 23Ft késedelmi pótlékot aztán levonják később :)

2019. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyertelmuen nem jelent problémát! Csak jobb szerrt egy normális ember mielőbb rendezni ilyen dolgokat nem tologatni a pénzt! És én pl személy szerint leszedek a számlámról 300E ftot , hogy félretegyem és a többiből vásárolok mert ennyi az ingyenes. Mostantól folyamat néznem kell ne h lentebb menjek , eddig nem igényelt odafigyelést. Ha fizukor vonnák mint álltalában , ahogy minden ember rendezni szokta a számláit , akkor nem kéne majd utolsó hetekben néznem h tuti maradjon rajta még 50....

De gondolom az a kommentelő aki egyből támadással kezdte a rezsi számlákat is utolsó pillanatban fizeti be mert , mindegy neki. Ép eszű ember minél hamarabb letudja , ahogy van ideje.

2019. szept. 21. 08:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Vagy te nem nem 400-500kozott keresel hanem milliós tételt, hogy hóvégén , a félretett pénzed mellett és figyelmetlen költekezés mellett is marad több százezted... hát a legtöbb embernek nem ennyi.
2019. szept. 21. 08:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem nem kérezték csak közölték és nem módosíthatok , pedig fizetni is hajlandó lettem volna azért, hogy ne keljen odafigyelnem erre.
2019. szept. 21. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!