Hivatalosan nem. Amíg a hagyatéki tárgyalás le nem zajlott, csak nagyon kivételes esetekben rendelkezhetsz az elhunyt vagyonával (pl. öröklési szerződés esetén, és ott sem teljes körűen).
2019. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Igen, bankban lehet haláleseti rendelkezést tenni. Van, ahol egy személy jelölhető meg, van, ahol több, és megadható, nekik hány % jár.
Ilyen esetben a folyószámlán lévő összeg nem is lesz a hagyaték része.
És most jó gyk-s szokás alapján lehet nyomkodni a pirosat, mert csak.
2019. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Ha lehetne sem tenném, elintézném a saját pénzemből, aztán a hagyatéki tárgyaláson rendeznénk a többi örökössel, nem kellene még az a feszültség is, hogy ki mennyit és mire költött az elhunyt pénzéből.
2019. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Ahogy 3-as írta: ha a számlatulajdonos még életében rendelkezett "kedvezményezett"ről (lehet, nem így hívják, most nem jut eszembe pontosan), akinek már életében is van hozzáférése a számlához, akkor a haláleset után is hozzányúlhat. Egyéb esetben nem.
2019. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy az elhunyt adott meg haláleseti rendelkezés, ebben az esetben a számla is a hagyaték része. Illetve ha van is ilyen rendelkezés, attól még az elhunyt kártyáját használni visszaélés - be kell menni a bankba és személyesen intézkedni. Igen ám, de utóbbihoz kelleni fog egy halotti anyakönyvi kivonat, ami a haláleset másnapján még biztosan nem fog rendelkezésre állni. Szóval ez nem olyan egyszerű helyzet.
2019. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
6-os, tévedsz: ha az elhunyt még életében adott olyan rendelkezést, hogy másnak is lehet hozzáférése a bankszámlához - erre írtam a kedvezményezettet - akkor nem kell hozzá halotti anyakönyvi kivonat.
Pont ilyen számlánk volt és édesanyám elhunyta után minden gond nélkül fel tudtam venni azt a kemény 30 ezer ft-ot, ami rajta volt :-( közös hozzáférésünk volt már életében a számlához, ugyanis nem mindig tudott lemenni a bankba az egészségi állapota miatt.
2019. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Miért, anélkül, hogy igazolnád, hogy az illető elhunyt, milyen alapon adjon a bank neked hozzáférést? Más valaki bankkártyákát használni pedig visszaélés, ha el az illető, ha nem.
2019. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
3: Nem nyomtam pirosat, de még a haláleseti kedvezményezett SEM vehet fel pénzt az elhunyt számlájáról másnap.
Mert ez volt a kérdés!!
Ugyan is kell hozzá halotti anyakönyvi kivonat ami nincs meg másnapra, és itt kérdeznék vissza a 7-es válaszolónak: Miért is nem kell a halotti??? mivel igazolod a banknak hogy meghalt a számlatulajdonos?? Bemondásra??, Ne viccelj már!!!
2019. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Simán megvolt nekünk másnapra az akvi... és bankkártyával meg pláne hozzájuk, az automata nem kéri a kártyát, a számlát pedig ne zárolják haláleseti kedvezményezett léte esetén.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!