Diákhitelt az is kaphat akinek van hiteltartozása?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy aki aktív KHR listás. Van hitelképességi vizsgálat vagy csak az a lényeg hogy legyen tanulói jogviszony?
2019. aug. 26. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt a hitelt sem tudod fizetni, ami már van, akkor miből gondolod, hogy majd a diákhitelt tudod fizetni? Hitel helyett inkább menj el dolgozni, de tényleg, bántás nélkül.
2019. aug. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de nem kioktatást kértem.
2019. aug. 26. 19:49
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek vennél fel hitelt, ha már vettél? Már diákként eladósodtál?
2019. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire fontos az indok akkor leírom. Temetés miatt kellett felvennem providentet amit nem tudtam fizetni mert elvesztettem az állásom, mostanra lett új munkahelyem viszont felvettek egyetemre is és így szeretném megoldani a tandíj befizetést. Szándékomban áll fizetni az adósságomat de most ez fontos lenne hogy sikerüljön. Ennyi.
2019. aug. 26. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is kaphat, nem mérik fel a pénzügyi háttered.
2019. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak ezért gondoltam hogy megnézik mert a diákhitel oldalán láttam khr tájékoztatót.
2019. aug. 26. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az csak azért van hogy tudd mivel jár ha nem törleszted a hitelt, gyorsan átfutottam de nem is a diákhitelhez kapcsolódóan írnak róla csak általánosan.


Amúgy ha belegondolsz a legtöbb hallgató nem kaphatna diákhitelt ha vizsgálnák a hitelképességüket, hisz nappalin alig van aki főállásban dolgozna a diákmeló meg nem számít folyamatos munkaviszonynak, nincs a nevükön ingatlan, nincs megtakarításuk, nem felelnek meg a szokásos feltételeknek ami mondjuk egy személyi hitelhez kéne.

2019. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igaz ebbe bele sem gondoltam. Köszönöm szépen a választ.
2019. aug. 26. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!