Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya kártyaszáma és...

Bankkártya kártyaszáma és lejárati dátuma elég ahhoz, hogy hozzáférjenek a pénzhez? Vagy kell a cvc kód is?

Figyelt kérdés
Sajnos figyelmetlen voltam és egy illető lefotózta a kártyám előlapját,nem tudom ez szerint hozzáfér a pénzemhez is,vagy nem megy vele semmire?
2019. aug. 16. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
kell a fizetéshez a hátsó ccv kód is. De az ugye csak 3 számjegy...
2019. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 belapus ***** válasza:
100%

Szeptembertől változni - szigorodni - fognak a kártyás vásárlás szabályai.


[link]

2019. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Én már most sem tudok tranzaktálni a kártyámmal, mindenhol egyszeri egyedi kódot adnak, ami 3 percig érvényes.

Borzasztó a rendszer.

2019. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem fér hozzá, nem tud fizetni vele. Amúgy miért fotózta le? Lehet azért egy pofánverést megérne a dolog, minek fényképezgeti a bankkártyádat...
2019. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ hol, az amazonon pl nem kell a cvc kód, de oda úgyse tud betegisztrálni egyszerűen.


Amúgy hogy tudja valaki lefotózni?

2019. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

"Szeptembertől változni - szigorodni - fognak a kártyás vásárlás szabályai."



Gyakorlatilag szinte biztos, hogy ezt is halasztani fogják.

2019. aug. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Én inkább bemennék a bankba és közölném az esetet, és kérnék egy másik kártyát... Illetve kérdezd meg mit mondanak rá, mert ettől még elvileg nem tudják használni, de az se véletlen ha lefotózzák. Jobb ha bemész és megbeszéled a bankban.


Egyébként egy tanács. Én pl bárhol veszem ki a kártyát az előre is fordítva van a tárcában, és egyből takarom az ujjammal a maradék számot (cvv, cvc) már ahogy kiveszem. És úgy tartom a leolvasóhoz is, hogy ujjal takarom a cvv (cvc) kódot, a nélkül is leolvassa.

2019. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Amúgy mondd már el nekünk, mert hasznos lenne, hogy hogyan történt ez a lefotózás. Tényleg hasznos lenne mindenkinek.
2019. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
TappancsMancs, le kell kapni a kártyáról a kódot és nem kell takargarni ;)
2019. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
83%

Az rongálás és a bankkártya a kibocsájtó bank tulajdona.


Egyébként is fölösleges lekaparni, akkor már elég lenne egy ragasztószalag rá, és, hogy ne tudja feloldani a festéket, a számoknál egy nejlon fóliát tenni oda.


Összességében már az is elég, ha fordítva van a tokban, mert úgy a cvc rövid számsora látszik, és a többit kitalálni nem fogják.

2019. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!