Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha utalt valaki nekem Paypal-r...

Ha utalt valaki nekem Paypal-ra, de csak akkor kapom meg, ha elküldöm a szállítási adatokat, viszont nem csinálok semmit, akkor az illető visszakapja a pénzét 24 órán belül?

Figyelt kérdés
Árultam a Jófogáson egy vásárlási utalványt kód formájában. Azonnal lett is rá egy vevő, de akkor még nem tűnt fel, hogy az illető nem magyar. Kérte, hogy írjak utalási adatokat neki közvetlenül e-mailben. Elvileg utalt is Paypal-ra, de egyszerűen nem érti meg, hogy nincs mit elküldenem neki postán, mert e-mailben van a kód. A Paypal persze csak akkor írja jóvá, ha elküldöm a szállítási infókat. Érdemes még írogatnom az illetőnek, vagy hagyjam a fenébe, majd rájön?
2019. aug. 16. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Google: nigériai csalás
2019. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő küldött nekem 160 eurót,nem én neki.
2019. aug. 16. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Honnan veszed, hogy küldött? Kaptál egy print screent, igaz?
2019. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem print screen-t küldött,de mi jelentősége van,amikor egyértelműen megírtam,hogy csak ha a pénz a számlámon van,akkor küldöm el a kódot.
2019. aug. 16. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Semmi jelentősége, csak ne legyél hülye, semmit nem utalt
2019. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

“A Paypal persze csak akkor írja jóvá, ha elküldöm a szállítási infókat”


Nincs ilyen funkció a Paypalban, lehúzást célpontja vagy, egy fillért nem küldött neked.

2019. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én csak tisztázni szerettem volna vele,hogy ez így nem fog menni,mert kizárólag akkor küldöm el e-mailben a kódot,ha a számlámon van a pénz.

Amúgy adtam már el Paypal-on keresztül dolgokat,nem volt semmi gond.

2019. aug. 16. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mivel akkor nem csalóval üzleteltél
2019. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké,köszi.Ha az,akkor velem ráfaragott,kereshet más balekot.
2019. aug. 16. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Melyik részét nem érted annak a mondatnak, hogy a PP-nak NINCS ilyen ellenőrző funkciója. Ha valaki pénzt küld neked az azonnal megjelenik a PP számládon, semmiféle kritériumhoz nem lehet kötni.


Ez egy tipikus nigériai csalás. Nem küldött neked semmit, maximum azt mondta vagy valami hamis igazolást kreált és most azt várja, hogy te nagy boldogan eljuttasd neki az árut - pénzt meg nem látsz soha.

2019. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!