Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha több évig nem használod az...

Ha több évig nem használod az OTP-s számlád, megszüntetik magától?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Minden hónapban rájön a számlavezetési díj.

És majd küldik hogy fizesd be.

2019. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert anno kaptam ilyen levelet, hogy amennyiben nem rendezem a számlavezetésidíjat, megszüntetik a fiókom.

Érdekel, hogy ez valóban így van-e.

2019. aug. 14. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

"Csak azért kérdezem, mert anno kaptam ilyen levelet, hogy amennyiben nem rendezem a számlavezetésidíjat, megszüntetik a fiókom."


Nos, ha nem rendezted a számlavezetési díjat, akkor lehet, hogy X tartozás után megszüntetik a számlát, ezt nem tudom, de hogy a tartozást átadják követeléskezelőnek, ez biztos. Aztán a követeléskezelő majd küld (vagy már küldött, csak nem tudsz róla) fizetési meghagyást és ha nem fizetsz, akkor jön majd a végrehajtás. Abba ne is reménykedj, hogy köddé válik a tartozás és a bank lemond a pénzéről. Akár 3-4 év múlva is előkerülhet az ügy.

2019. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Valóban megszüntetik, ha már annyira mínuszba mentél a számlavezetési díjakkal. Ezzel viszont vigyázz, mert ha nem rendezed a tartozást és átadják végrehajtásra, akkor a felhalmozott 5-6 ezer Ft helyett akár súlyos tízezreket is bevasalhatnak rajtad. Szóval érdemes inkább kifizetni az elmaradt számlavezetési díjat és megszüntetni a számlát, mielőtt ők tennének lépéseket.
2019. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Ahogy írták: vigyázni kell, mert megfingathatnak az elmaradt számlavezetési díjjal! Akkor érdemes hagyni magától megszűnni a számládat, ha nincs semmi a neveden, így semmit nem tudnának rajtad behajtani (adósok börtöne már rég nincs).
2019. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Persze, aztán ha lesz munkahelye, akkor meg egy végzéssel tilthatják a fizujából. Én szerintem nem érdemes szórakozni ilyen párezer forintos tételen, jobb ha inkább elrendezi és kész, le van róla a gond.
2019. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)


Már régen külföldön élek, tanulok és dolgozom. Ez a számla csak egy utaláshoz kellett nekem még évekkel ezelőtt, csak elfelejtettem megszűntetni, s egyelőre lehetőségem sincs, hiszen évi egyszer megyek Magyarországra a rokonaimhoz.

2019. aug. 22. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezt mondom, de azért ma már az internet világában nem olyan nagyon bonyolult dolog utána érdeklődni az ilyen dolgoknak. Az OTP oldalán van élő chat oldal - munkaidőben- ott is rákérdezhetsz, mi módon lehet megszüntetni, mit tudsz csinálni. Írhatsz emailt a banknak. Ha esetleg van netbankos belépésed - gondolom, nincs - akkor magad is megnézhated, mi a helyzet.

Valószínűleg átadták követeléskezelőnek, megy a dolog a maga ügymenete szerint, aztán majd egyszer kapsz egy fizetési felszólítást - vagy már kaptál, csak nem tudsz róla, aztán elindul a végrehajtási folyamat.

Mivel létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyás is, ezért még akár külföldön is behajthatják. Szóval inkább járj utána.

2019. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ugyan... Külföldön nem tudják behajtani, már utána jártam. Azért köszi a választ!
2019. aug. 24. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!