Van ilyen megoldás?

Figyelt kérdés

Valamilyen, jó kamatozású, kb. 5 éves lejáratú kötvénybe, állampapírba tenni pénzt, majd még önerő mellé lakáshitelt felvenni, és a befektetés kamata - ha csak részben is - tulajdonképpen fedezné a havi törlesztőt. Esetleg olyan megoldás nincs, hogy ilyet közvetlen beszámít a bank, és ezáltal csökkenteni lehetne a havi törlesztőrészletet? Legalább addig amíg fut a kötvényféle.


Van erre konstrukció?


2019. aug. 1. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

A válság előtt létezett befektetéssel kombinált lakáshitel, bár kicsit más konstrukcióban, de a lényeg ugyanez. Meg lehet kérdezni azokat, akik felvették, hogy mennyire jó üzlet. Az aluljárókban, hidak alatt találod őket.


Amúgy a befektetés nagyon legfeljebb a hitelkamatot termeli ki (bár nem mindegy, milyen összegről van szó), a tőke esedékes részét semmiképpen.


De ha van pénzed, ne vegyél fel hitelt, ennyire egyszerű.

2019. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor erre milyen megoldás van, hogy leredukáljam a lakáshitel törlesztőjét? Azon kívül természetesen, hogy munkahelyet kellene váltanom...


Jelen állás szerint lenne legalább 60 ezer a törlesztője a kívánt összegnek havonta... Erre lenne jó megoldás, hogy lecsökkentsem, és akkor "nyugodtabban" lehetne belevágni az ingatlanvásárlásba.

2019. aug. 1. 09:07
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem igazán a logikádat:


Van 10 millió forintod.

Veszel fel melllé 10 millió hitelt.

A havi törlesztő lesz 60000Ft.


Vagy 5 milliót lekötsz.

Felveszel 15 millió hitelt. 1,5x annyit veszel fel.

A havi törlesztő 90000 lesz. 1,5x annyit lesz a törlesztő.


A törlesztő akkor lesz kisebb, ha kevesebb pénzt veszel fel vagy hosszabb időre.


Kötvény vásárlástól nem kisebb, hanem nagyobb lesz a törlesztőd.


Egészség és önsegélyező pénztárral lehet csökkenteni a havi törlesztőt kb havi 2000Ft-tal. Nem egy jelentős összeg, de ha az embernek van jelzáloghitele, akkor érdemes lehajolni az apróért.

2019. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 utólag már én is belekavarodtam... De értem akkor, ez nem jó ötlet. Csak ugye több mint 10 évig tartani a kb. 60 ezer forintos törlesztőt nem lehet egyszerű. De 16-17 millió alatt meg nem nagyon kapni ingatlant.


Ha azt nézem hogy olcsóbban veszek messzebb a várostól, akkor meg a bejárásra megy el a pénz. Legalábbis autó esetében, a 9 ft / km nem sok minden. De ugye, a környékünkön a kényelmesebb buszközlekedés egy nulla, helyette a koszos, rossz arcúak által is használt vonat van... Busszal semmi bajom nem lenne, ha pl. Csongrád megyei szintű lenne, főleg Hmvhely és Szeged közötti verzióra gondolok...

2019. aug. 1. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Hát figyelj a hitel ilyen műfaj :)


Vagy fizetsz valakinek, hogy lakjál nála albérletben és ha nem tudsz fizetni kidob.

Vagy fizetsz a banknak, hogy az ő pénzéből lakjál valahol, és ha nem tudsz fizetni kidob.


Én nagy különbséget nem látok aközött, hogy magánszemélynek fizetsz az albérletért, vagy a banktól kvázi bérlet a lakást.



Optimális esetben aközött kell döntened, hogy spórolsz még 10 évet, és utána saját pénzből veszel lakást.

Vagy nem akarsz 10 évet várni és a bank pénzéből MOST veszed meg.

Ezt a megspórolt X évet fizeted meg a banknak kamat formájában.

Tudom a helyzet nem ennyire egyszerű, de nagyon leegyszerűsítve erről van szó.

Mindenkinek magának kell mérlegelni, hogy mit szeretne.

2019. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!