Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miert nem kapom meg a penzt?

Miert nem kapom meg a penzt?

Figyelt kérdés
Egy holgy vasarolt tolem egy dolgot. Elore elutalta, de en nem kaptam meg. Azt mondta kozben csinalt egy masik vasarlast is igy minuszba ment a kartyaja. Elkepzelheto ez? Hogy addig nem kapom meg a penzt amig o az egyenleget nem hozza pluszba? Vagyis neki akkor fogja engedni elkuldeni az en szamlamra a penzt. De akkor hogy lehet hogy o tole levonta az en kartyamon meg nincs rajta? Szinte hetente utalok es kapok utalast.. vagy csak szimplan el se utalta?
2019. júl. 26. 10:53
 1/7 anonim válasza:
81%

Nekem is volt hogy péntek este utaltam, ilyenkor már nem megy àt az utalás csak hétvőn és addig "várakozik". A hétvégén elköltöttem az összeget ezért hétfőn nem ment át az utalás.


De ha valamit vásárolnak tőled addig ne add fel postán amíg a pénz a számládon nem lesz. Miért nem kérsz tőle az utalásról egy bizonylatot? Ha netbankban utalta ott látszik, a bankban meg bármikor tud kérni bankszámlakivonatot.

2019. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem adtam fel. Csak furcsanak tartom, hogy pontosan mondja hogy o elutalta de az en szamlamon nincs rajta. Csak kozben 3 masik szemely is megvenne a termeket, szemelyesen. Es ehelyett ezzel szarakodok, hogy o vagy elutalta vagy hazudik.
2019. júl. 26. 11:04
 3/7 anonim válasza:
75%

Valószínű hogy nem utalta el. Kérd hogy bizonyítsa, mutasson róla számlakivonatot.

Én odaadnám másnak aki biztos, ha időközben megkapnám a pénzt akkor visszautalnám a nőnek

2019. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi! Ment a zold!
2019. júl. 26. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy elutalta, de az nem azonnali. Ha közben elkölti a pénzt és nem mard az utalásra, akkor nem megy el. Vagy hazudik. Szerintem add el másnak, ha ma sem utal, ne várj rá. Ha komolyan kellene neki rég megildotta volna, akár kp befizetéssel.
2019. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

A "szerintem add el másnak", az csak akkor jó tanács, ha pl. Jófogás vagy más apróhirdetési oldalon "vásárolta" meg tőle az a valaki.

De ha Vatera, Zsibvásár, GaleriaSavaria, stb oldalakon, ahol az eladó köteles biztosítani a terméket, akkor nagyon nem jó ötlet ezt javasolni. Ezeken az oldalakon X ideig (akár 3 hétig is) biztosítania kell a terméekt a vevő részére és csak akkor adhatja el másnak, ha a vevő kijelenti, hogy nem kéri a terméket.


Itt egy egyenlőre kinyomozhatatlan dolog történt: vagy utalt a vevő vagy nem, vagy elment a pénz vagy nem, de ha tényleg utalt és az eladó másnak adja a terméket, akkor megütheti a bokáját.


Kérdező, azt javaslom én is, hogy előbb tisztázd le a vevővel, hogy mi a helyzet, még ha nem is utalt, akkor is kérdezz rá finoman, hogy meg akarja-e venni a terméket, mert több vevő is van rá és ha ezek után lemondja, akkor odaadhatod másnak.

2019. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha pentek delelott elutalta akkor azt meg kellett volna kapnod. 1ora az atfutasi ido. Egyedul akkor nem kapnad meg ha du 5utan utalta volna el, akkor az csak hetfo reggel teljesul.


Nem tud minuszban utalni, ha hitelkerete is van, az ala se tud bemenni. Nem is engedi a rendszer.


Valoszinuleg nem utalta el, kamuzik h elkuld az árut.

2019. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!