Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Teljesen online is ki lehet...

Teljesen online is ki lehet váltani/lehet intézni a Katát? És néhány egyéb kérdés.

Figyelt kérdés

Magyar lakcímem van, Magyarországhoz tartozom adó szempontjából is, otthon lakok stb, de sokat utazom. Jelenleg is külföldön tartózkodok és elég összevissza járok haza és mennyi időre. De szeretném kiváltani a KATA-t, hogy szabadúszó lehessek. Már több dolognak is utána olvastam, csak valahogy ez a kiváltásos technikai része maradt ki a dolognak. Ügyfélkapum is van, ha ez számít bármit.


Még egy gondolat:

A kiváltást még meg is tudom oldani személyesen, mert most egy jó hónapig itthon leszek. Akár online intézném, akár személyesen ennek egyébként mi a menetele? Hol kellene kezdenem? Keressek fel egy könyvelőt? Ha megvan a Katám, onnantól intézhető minden online?


Olvasgattam, de úgy érzem hirtelen elég sok az információ és elvesztem közötte. Bocsi ha összevissza volt a kérdésem, remélem ki lehet mazsolázni! Köszi előre is a tanácsokat.


2018. ápr. 13. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is ki kell választanod, hogy milyen tevékenységet kívánsz folytatni - annak van egy (TEÁOR?) száma, ezt kell megadni majd, ha kiváltod az egyéni vállalkozóit.

Aztán meg kell tudakolnod, hogy annak a tevékenységnek a végzéséhez elő van- e írva valamilyen végzettség, engedélyköteles-e, stb.

Ezt az okmányirodában meg tudják mondani és amúgy is ott lehet kiváltani a vállalkozóit (meg online, de az okmányirodában kérdezni is tudsz)

Aztán nem árt, ha még a vállalkozói kiváltása előtt felkeresel egy könyvelőt is - hiszen egyáltalán nem biztos, hogy számodra a KATA adózás a legkedvezőbb.

Nem tudom, azt tudod-e, hogy ha nincs het 36 órát meghaladó főállásod, akkor min. havi 50 ezer ft a KATA adója - ha van bevételed, ha nincs.

Aztán a könyvelővel azt is letisztázhatod: ÁFA mentes vagy ÁFÁs körbe legyél - egyenlőre ennyi.

2018. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2018. ápr. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!