Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkozás...

Egyszerűsített foglalkozás bérjegyzék?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített foglalkozásban (15 napos) dolgozok 3 hónapja, elméletileg januártól már be leszek jelentve,de eddig egyszer sem kaptam bérpapírt? Ilyenkor mit tehetek?

2017. dec. 28. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

"Ilyenkor mit tehetek?"

Semmit.

Az egyszerűsített foglalkoztatás ugyanis nem számít munkaviszonynak! - ez más néven az alkalmi munka, így aztán bérpapírt sem kell adni.

Az egyszerűsített foglalkoztatásnál napi bejelentés van, mármint a munkáltató bejelent az adott napokra a NAV felé, s elvileg nap végén ki kell, hogy fizessen.

TB biztosítotti jogviszonyt sem keletkeztet, így ha nem diák vagy, akkor azt is Neked kell(ene) fizetned magad után (havi 7 ezer ft körül van)

Ha ezt eddig nem tetted mg, akkor a NAV előbb utóbb jelentkezhet, hogy tartozásod van, fizess 3 havi TB-t.

Sajnálom, ha ezt nem tudtad :-(

2017. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adóbevallás előtt a munkaadók küldenek egy listát arról, hogy dátumra pontosan mikor és mennyiért dolgoztál. De szerintem év közben is ki tudod kérni, ha kell valamihez (nekem legalábbis kiadták, mikor kértem).
2017. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elvileg nap végén ki kell, hogy fizessen.

Semmi nem írja elő ezt így.


Adóbevallás előtt a munkaadók küldenek egy listát arról, hogy dátumra pontosan mikor és mennyiért dolgoztál.

Meg ezt se, sőt, kifejezett rendelkezés van róla, hogy nem kell kiadni külön a bevalláshoz.


Kérdező, többféle nyomtatványt használnak a cégek, van, aki a jelenlétin tünteti fel a kifizetést is, tehát egyben írod alá, más hetente, de hosszabb távú foglalkoztatásnál van, aki havonta írat alá kifizetési jegyzéket.

A ledolgozott napokról, a kifizetett bérről, és arról, hogy szakképesítést igénylő munkakörben voltál-e, köteles igazolást kiadni, de azt se írj elő a tv, hogy milyen gyakorisággal.

2017. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!