Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan, milyen módon és mi...

Hogyan, milyen módon és mi után kell egy webshopnak adóznia?

Figyelt kérdés

Ezzel foglalkozó, hivatalos oldalakon hülyébbnél hülyébb kijelentéseket olvastam már, amik teljesen ellentmondanak egymásnak.

Én úgy tudom elképzelni, hogy pl 1000 ft ért szerzek be valamit, és mondjuk 3000 ft ért adom tovább. Tehát csak a különbözet után kell adózni. Ez tényleg így van?



2017. dec. 6. 17:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk az én webshopomban valaki rendelést ad le, de nekem semmilyen termék nincs raktáron, akkor pl az amazonról rendelem meg és az ő címére küldöm az árut. De hogyan tudom számlákkal ezt a részt könyvelni, igazolni?
2017. dec. 6. 17:20
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a webshopnak kell adóznia, hanem az azt üzemeltető vállalkozásnak.

Ugyanúgy kell adózni, mint bármilyen más vállalkozásnak. A "hogyan" pedig attól függ, hogy milyen adózási módot választasz.

"Én úgy tudom elképzelni, hogy pl 1000 ft ért szerzek be valamit, és mondjuk 3000 ft ért adom tovább. Tehát csak a különbözet után kell adózni. Ez tényleg így van?"

Nem. Ez nettó baromság, jó is lenne, ha az adózás csak ennyiről szólna.

Emellett fizetni kell járulékokat, iparűzési adót, kamaradíjat, vagy ha a KATA adózást választod, akkor járulékok nincsenek, csak a Kata összege.

És akkor még nem is beszéltünk az áfáról, ha áfakörös vagy, akkor azt is fizetni kell.

2017. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a különbözet után adózól, hanem a bevételed után, vannak csökkentő és nővelő tételek.

A 2000 ft be"haszonból" karcsú lesz, mert ebből áfa, iparűzési adó, a kártyás fizetés utáni jutalék és egyéb millió szir szar után kb. marad 300 ft.

Na az a hasznod, ami után adózni fogsz, és ki tudsz venni olyan 180-200 ft.

2017. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy könyvelőt. Csak a KÜLÖMBÖZET után kell adózni :)
2018. márc. 4. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!