Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen gazdasági események...

Milyen gazdasági események kapcsolódnak az egyéb bevételekhez, egyéb ráfordításokhoz?

Figyelt kérdés

Házihoz kell, de azt sem tudom hogy álljak neki.

A számlaszámokat tudom, de hát a többi.



2017. nov. 11. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

86. Egyéb ráfordítások:


olyan, az értékesítés nettó árbevételéhez közvetlenül vagy közvetetten nem kapcsolódó kifizetések és más veszteségjellegű tételek, amelyek a rendszeres tevékenység során merülnek fel, és nem minősülnek sem a pénzügyi műveletek ráfordításainak, sem rendkívüli ráfordításnak. Itt kell elszámolni:


- Az üzleti év mérlegfordulónapja előtt bekövetkezett, a mérlegkészítés időpontjáig ismertté vált káreseményekkel kapcsolatos - a le nem vonható áfá-t is magában foglaló - kifizetéseket, elszámolt, fizetendő összegeket.


- A fizetett, illetve a mérlegkészítés időpontjáig ismertté vált, elszámolt, fizetendő, a mérlegfordulónap előtti időszakhoz kapcsolódó bírságok, kötbérek, fekbérek, késedelmi kamatok, kártérítések összegét.


- A költségek ellentételezésére - visszafizetési kötelezettség nélkül - belföldi vagy külföldi gazdálkodónak, illetve természetes személynek - az üzleti évhez kapcsolódóan - adott támogatás, juttatás összegét.


- A költségvetéssel, az elkülönített állami pénzalapokkal, a helyi önkormányzatokkal elszámolt - a bekerülési érték részét nem képező, illetve a költségek között el nem számolható - adók, illetékek, hozzájárulások tárgyévre bevallott, fizetendő összegét.


- A külföldön, külföldi telephelyen fizetett, fizetendő nyereségadó összegét.


- A szerződésen alapuló - konkrét termékhez, anyaghoz, áruhoz, szolgáltatásnyújtáshoz közvetve kapcsolódó, nem számlázott - utólag adott engedmények szerződés szerinti összegeit a pénzügyi rendezéssel egyidejűleg.



Az egyéb ráfordítások között kell kimutatni:


- Az üzleti évben képzett céltartalék összegét, a képzett céltartalékot növelő összeget.


A behajthatatlan követelésnek az üzleti évben leírt összegét.


Az immateriális jószág, a tárgyi eszköz közvetlen értékesítésekor azok könyv szerinti értékét.


A hiányzó, illetve a tárgyévben megsemmisült, az állományból kivezetett vásárolt és saját termelésű készlet könyv szerinti értékét.


Az eredeti követelést engedményezőnél (eladónál) az átruházott (engedményezett) követelésnek a könyv szerinti értékét a követelés átruházásakor.



96. Egyéb bevételek:


olyan, az értékesítés nettó árbevételének részét nem képező bevételek, amelyek a rendszeres tevékenység során keletkeznek, és nem minősülnek sem a pénzügyi műveletek bevételeinek, sem rendkívüli bevételnek.


Egyéb bevételek között kell elszámolni:


- a káreseményekkel kapcsolatos bevételeket


- a kapott bírságok, kötbérek, fekbérek, késedelmi kamatok, kártérítések összegét


- a behajthatatlannak minősített követelésekre kapott összeget


- a költségek ellentételezésére kapott támogatás, juttatás összegét


- a szerződésen alapuló utólag kapott engedmény szerződés szerinti összegét.


Egyéb bevételek között kell kimutatni:


- a képzett céltartalék összegének felhasználását


- költségek (a ráfordítások) ellentételezésére az adóhatóságtól megkapott, illetve az üzleti évhez kapcsolódóan a mérlegkészítés időpontjáig igényelt támogatás, juttatás összegét


- az eredeti követelést engedményezőnél az átruházott követelésnek az engedményes által elismert értékét a követelés átruházásakor


- az immateriális jószág, a tárgyi eszköz közvetlen értékesítéséből származó bevételt az értékesítéskor


- a biztosító által fizetett, illetve a mérlegkészítés időpontjáig elfogadott, visszaigazolt összeget.



Egyéb bevételként kell elszámolni a halasztott bevételként elhatárolt negatív üzleti vagy cégértékből az üzleti évben leírt összeget. Egyéb bevételként kell elkülönítetten kimutatni az értékvesztések visszaírt összegeit, ideértve az immateriális javak, a tárgyi eszközök elszámolt terven felüli értékcsökkenésének visszaírt összegét, valamint a kereskedelmi áruk nyereségjellegű leltárértékelési különbözetének összegét. A gazdálkodó vagyonát érintő minden gazdasági eseményről bizonylatot kell kiállítani. A számviteli bizonylatokat magyar nyelven kell kiállítani.

2017. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ezeket én is megtaláltam a számviteli törvényben, de köszönöm.
2017. nov. 11. 17:10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!