Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy oldalam amin a...

Ha van egy oldalam amin a rajzaimat adom el (portrék és egyéb megrendelt képek) az után nekem adóznom kell?

Figyelt kérdés

2017. szept. 3. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Még szép...


Az SZJA törvény szerint azoknak, akikre kiterjed a törvény hatálya a bevételük/jövedelmük után személyi jövedelemadót kell fizetniük.

Te a rajzaid eladása után bevételhez jutsz, ami után még nem adóztál, tehát kell. Ráadásul üzletszerű tevékenységet végzel, tehát hivatalosan csak valamilyen engedély formájában végezheted ezt.

2017. szept. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"engedély formájában" helyett: engedély birtokában...

Bocsi!

2017. szept. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Írtam erről egy cikket, hasznos lehet neked. PayPal a címe, de általában véve az internetes adózásról szól:


[link]

2017. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csomorkány ***** válasza:
Mondjuk azt nem tudom, milyen engedélyre gondol az előző hozzászóló, de adóznod valóban kell. Attól "személyi" a jövedelemadó, hogy a személyedhez, és személyes üzleti tevékenységeidhez kötött.
2017. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engedély maga az adószám "kiváltása" a tevékenység vagy magánszemélyként, vagy egyéni vállalkozás formájában történő végzésére.
2017. szept. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"Művészeti tevékenység adózása" beírása után számtalan link jött fel az adózással kapcsolatban.


Saját tapasztalatom szerint a műalkotások készítői nem adóznak, sőt van, aki támogatást kap az államtól, vagy az önkormányzattól.

Hobbiszinten festők tízezreket fektetnek be évente, hogy alkothassanak, kiállíthassanak,aztán vagy lesz bevételük, vagy nem. Ez utóbbiak vannak többségben. Szerintem nekik nem kell adózniuk. De erről a kedvezményről most nem találtam irányadást (nincs most időm). Nézz utána, és ha találsz, linkeld be ide kérlek!

2017. szept. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Furcsállanám, ha nem kéne adózni bevétel/jövedelem után, mert akkor mindenki csak festegetne. :)
2017. szept. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!