Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kapnék 5 millió forint...

G' kérdése:

Ha kapnék 5 millió forint készpénzt ajándékba egyik külföldi rokonomtól, akkor azt mennyire lenne jó ötlet a folyószámlámra tenni? Megkérdezné valaki, hogy honnan van ez a sok pénz? Lehúzna valaki belőle?

Figyelt kérdés

2017. máj. 6. 00:53
1 2 3
 1/22 Carragher_x ***** válasza:
40%
Feltételezem, hogy nem egyenesági rokon, szóval illetékköteles, aminek természetesen nincs köze ahhoz, hogy hol tartod. Persze nyilván a kérdés arra vonatkozott, hogy ha lopni akarsz (az illeték be nem fizetése közönséges lopás), akkor mit csinálj a kp-val, csak erre meg értelmes ember nem válaszol.
2017. máj. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem egyenesági rokonodtól kapsz 150 000 Ft értéket meghaladó ajándékot, az ajándékozás tényét 30 napon belül be kell jelentened a NAV-nak és 18% ajándékozási illetéket kell megfizetned.

Ha ezt az összeget bankba viszed, a bankban hivatalosan nem kell nyilatkoznod a pénz eredetéről, csupán azonosítanak téged a pénzmosás elleni törvényeknek megfelelően. Viszont a bank dönthet úgy, hogy a szokatlan tranzakciót jelenti az adóhivatalnak, mint pénzmosás gyanús esetet. Ha a NAV az ügyet kivizsgálásra érdemesnek tartja, ők már kérdezhetnek a pénz eredetéről.

Ha be is tudod bizonyítani, hogy ajándék, bejelentési kötelezettség elmulasztásáért csúnya bírságot kaphatsz.


Itt van egy ajánlás a bankoknak, milyen eseményekre figyeljenek:


[link]

2017. máj. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Carragher_x ***** válasza:
17%

"Viszont a bank dönthet úgy, hogy a szokatlan tranzakciót jelenti az adóhivatalnak, mint pénzmosás gyanús esetet"

Közkeletű, évtizedek óta szájról szájra terjedő tévedés. A bank, amennyiben pénzmosás gyanúja áll fenn, akkor - lévén bűncselekmény lehetősége áll fenn - a rendőrségnek tesz bejelentést.

2017. máj. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

3-as, ne beszélj hülyeségeket!


2007. évi CXXXVI. törvény

a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról


23.§, 3-as bekezdés:


A szolgáltató köteles a tevékenységének megkezdését követő öt munkanapon belül kijelölni - a szervezet sajátosságától függően - egy vagy több személyt (a továbbiakban: kijelölt személy), aki a szolgáltató vezetőjétől, alkalmazottjától és segítő családtagjától az (1) bekezdés alapján érkezett bejelentést a pénzügyi információs egységként működő hatóságnak haladéktalanul továbbítja.


A pénzügyi információs egységként működő hatóság sohasem a rendőrség, hanem a NAV megfelelő részlege.

2017. máj. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Carragher_x ***** válasza:
8%
Ebben teljes mértékben igazad van, csak feleslegesnek tartottam egy konyhanyelves tévedést technikai dolgokkal és nemzetközi standardokhoz való igazodás miatti átszervezésekkel bonyolítani. Ugyanis ez az urban legend azt szajkózza évtizedek óta, hogy ha X pénzmozgás van a számládon, akkor azt majd jól elküldik a "navnak" és majd jól megadóztatnak. Csakhogy itt nem erről van szó. Az, hogy most a hazai FIU a nav alá tartozik az tökmindegy, az csak egy elosztó szerv, ami megvizsgálja és szükség esetén továbbítja az adatokat a megfelelő bűnüldöző szerv felé. Ezek egy része a rendőrség alá, egy része a nav alá tartozik, de ezzel is teljesen felesleges konyhanyelvi magyarázatban kavarni, mert ez a nav nem a piszlicsáré illetékbehajtásos adóellenőrzésekkel egyenértékű, hanem egy kvázi rendőrség, egy bűnüldöző szerv. S nem, nem fognak nyomozók kivonulni azért, mert 5 milliót befizettél a bankszámládra, ez az aktus önmagában még a banki policyben sem igazán üti meg az ingerküszöböt.
2017. máj. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Nyomozók biztos nem fognak kivonulni az 5 milliójáért, ki beszélt ilyenről? Esetleg kap egy levelet, hogy nyilatkozzon a pénz eredetéről és hoznak egy határozatot, hogy mit fizessen be.

Arra pedig, hogy mi üti meg a banknál az ingerküszöböt, nincs egyetemes szabály. Ha a kérdező egy addig százezer forintos munkabéreket kapó személy, és hirtelen megjelenik 5 millió Ft készpénzzel, az az ajánlás szerint egyértelműen a Pmt. hatálya alá tartozó szokatlan tranzakció. Amit aztán a bank egyéni megítélése szerint vagy jelent, vagy nem.

2017. máj. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Carragher_x ***** válasza:
47%

"ki beszélt ilyenről?"

Pont ezért írtam alapból rendőrséget, mert ha az van leírva, hogy nav, akkor mindenki a hétköznapi adóhatóságra gondol. A FIU (pénzügyi információs egységként működő hatóság) az nem a hétköznapi értelemben vett adóhatóság. Ezt jól mutatja az is, hogy amíg nem olvasztották egybe a vpop-t és az apehot, addig ezt a feladatot a vpop bűnüldözési parancsnokságának megfelelő osztálya látta el, nem pedig az adóhatóság. Ez egy bűnüldöző szerv, ennek a láncnak a végén nem adóegyenlegközlők futnak ki, hanem nyomozók.


"Arra pedig, hogy mi üti meg a banknál az ingerküszöböt, nincs egyetemes szabály."

Erre a banki belső szabályzatok vannak. Az a linkelt, nagyon sok éves ajánlás, amikor nagy pénzösszegről ír, az nem 5 milliót jelent. Csak hogy értsd a nagyságrendet, akkoriban 2 majd 3,6 millióig még személyit sem kellett adni a befizetéshez, nem volt szükséges az ügyfélazonosítás (ami még fényévekre van bárminemű jelentgetéstől). Szóval ehhez mérd az 5 milliót.

2017. máj. 6. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint, ha feltesszük, hogy a kérdező elmulasztotta a NAV felé megtenni a bejelentést az ajándékozásról és nem fizette meg az ajándékozási illetéket, mernéd neki tanácsolni, hogy vigye be az 5 milliót a bankba és 100%-ra biztosítod őt, hogy az adóhatóság soha nem fog erről a pénzről értesülni? Esetleg van erről személyes tapasztalatod? Mert a kérdés konkrétan erről szólt.
2017. máj. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Carragher_x ***** válasza:
49%
Nem, én nem akarok neki tanácsolni semmit sem, a legelső hozzászólásomban világosan leírtam. Egy tolvajnak nem fogok segíteni a lopásban. Ugyanakkor azt ki merem jelenteni, hogy az adóhatóság nem a pénzmosás elleni törvény miatt fog értesülni a mulasztásáról, ha értesülni fog.
2017. máj. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha a bank nem értesíti az adóhatóságot, más módon nem nagyon fog értesülni. Viszont ha a kérdező bevételei nem azt mutatják, hogy ezt az összeget akár pár hónap alatt is összespórolhatta, én nem vennék mérget rá, hogy a bank egy vállrándítással tudomásul veszi a betételhelyezést.

Esetleg feltehet az ügyintéző nem hivatalosan egy kérdést, hogy milyen pénz ez és az erre adott reakció is befolyásolhatja, lesznek-e további lépések.

2017. máj. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!