Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aliexpressen veszek üvegfóliák...

Danixl9 kérdése:

Aliexpressen veszek üvegfóliákat és eladom őket jófogáson. Kellene adóznom?

Figyelt kérdés
Eddig vettem 10 db üvegfóliát eddig két hónap alatt kb 4000Ft jövedelmem származott ebből. A jövőben ha ez a jövedelem növekszik akkor valamilyen adóra kötelezhető vagyok? Ismerem az évi 600ezer forintos jövedelemre vonatkozó dolgot, de mivel ez nem tudom mennyire minősül használt cikknek ezért kérdezem, hogy valamilyen jogi következmenye lehet-e annak hogy ezt csinálom. Úgy gondolom ez a mennyisegű jövedelem nevetsegesen kevés.

2017. jan. 2. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Még jó hogy. 50 ezer vállalkozói + áfa + vám + futár.



a 600 ezer csak a saját holmiaidra vonatkozik.

2017. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Eddig vettem 10 db üvegfóliát "


A 2.-ik darabtól fogva adóköteles - onnantól fogva ugyanis üzletszerű tevékenység (elvileg az elsőtől, mert haszonszerzés céljából vetted és adtad el, de az elsőnél még esetleg ki tudod magyarázni, hogy magadnak vetted, de nem lett jó, stb. Ahogy több darabot adsz el ugyanabból, főleg, hogy még új is, már üzletszerű tevékenység.


És igen, a 600 ezer az csak saját, megunt, feleslegessé vált cikkeidre vonatkozik. De ha használt ruhát adsz el, egy hónapban pl. 15 kabátot, az is üzletszerű, mert azt nem fogják elhinni a NAV-nál, hogy 15 felesleges kabátod van :-) (bár lehetne...)

2017. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, mert ez üzletszerű.
2017. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A NAV próbavásárlást szokott eszközölni - teljesen mindegy, hogy mekkora hasznod van rajta - ha többdarabos, az üzletszerű. Számlát nem adsz róla, tehát megbüntet.
2017. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, egy darabos is lehet üzletszerű, ha eleve továbbértékesítési céllal szerezte be.
2017. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4000ft haszon két hó alatt oszt már az adózáson gondolkozik ,behalok...
2017. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!