Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA könyvelési díja alanyi...

Serin kérdése:

KATA könyvelési díja alanyi mentes és ÁFÁs esetén?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy aki KATA-s és van könyvelője, annak mennyi a havi díja? Alanyi mentes és ÁFÁs esetén is érdekelne.

Köszi!



2016. okt. 20. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A KATA-s könyvelés elvileg annyira egyszerű, hogy könyvelő nélkül is meg lehet csinálni. Ennek ellenére nekem is van könyvelőm, áfamentes vagyok és így 6.000 pénz havonta. Cserébe ha bármikor bármilyen kérdésem merül fel, akkor 1-2 napon belül szakszerű választ kapok rá, természetesen ingyen.
2016. okt. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

" annyira egyszerű, hogy könyvelő nélkül is meg lehet csinálni"


Igen, annyira egyszerű, mikor nyomtatványt kell kitölteni, vagy bármi mást kell intézni.


Nem egyszerű könyvelő nélkül de 5-6 ezer körül van a havi díja. Érdemes kifizetni, mert az ÁNYK-s nyomtatványokkal le fogod magad szívni.

2016. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a KATA áfás az megegyezés kérdése nálunk, amúgy havi 2,5eft a könyvelési díja, a tényleg egyszerűnek.

Könyvelő válogatja, hogy mennyit húz le az ügyfélről. Van olyan katásunk akit évente egyszer látunk februárban, magának vezeti a bevételt, csak a bevallását kell megcsinálni, mert tényleg rajzszög. Van áfásunk is, akinek kell havi áfát intézni. Van alkamazottas is, ott is havi bevallások.

2016. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es: Te amúgy szeretsz kötözködni? :D

Csak azt felejtetted el kimásolni a szövegemből, hogy ELVILEG egyszerű. Legalábbis így próbálják beállítani. Nyilván egyszerű is annak aki ért hozzá. Nekem nem, mint írtam nekem is könyvelőm van.

2016. okt. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Válaszolva a saját kérdésemre - jártam két könyvelőnél, a tanácsadás ingyenes volt.

ÁFA mentesként az egyik 6000+áfa havidíjat kér, ők egy profi könyvelő iroda. A másik 3000 Ft-ot kért és majd menet közben ha sok a számla, akkor növeljük.

ÁFÁsra csak az iroda mondott árat, 8000+áfa.

2016. okt. 28. 09:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!