Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha USA-székhelyű cégnek...

Ha USA-székhelyű cégnek dolgozom távmunkában, azt Magyarországon hogyan kell leadóznom? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Ún. freelancer azaz szabadúszóként vállalok távmunkát (fordítói tevékenység) egy US-székhelyű cégnél.

Szerződést küldtek email-ben, azonnal kinyomtattam, kitöltöttem és aláírtam, beszkenneltem és amikor leellenőrizték hogy minden jó, akkor postáztam is nekik.

Mivel Egyesült Államok-beli a cég, így a fizetést is onnan kapom majd, de állításuk szerint csak akkor fizetném az adót is az USA-nak, ha vagy USA-állampolgár lennék, vagy lenne amerikai zöld kártyám. Mivel nincs, ezért a W-8Ben nevű nyomtatványt is küldték nekem a szerződés mellé, ezzel nyilatkozok arról, hogy nem vagyok US-állampolgár, zöldkártyám sincs és a munkát az USA-n kívül csinálom (a W-8Ben nyomtatványt a szerződéssel együtt kitöltve postáztam nekik).

Ezek tükrében azt javasolták, hogy járjak utána, hogy hogyan kell adóznom. Valószínűnek tartom, hogy ők nekem a bruttó fizut küldik és abból kell nekem valahova küldenem majd az adót elutalni valakinek, csak azt nem tudom, hogy kinek.

Erre lennék kíváncsi, hogy van-e valaki hasonló cipőben, ki mit tud erről, stb. Illetve ezt a munkát be kell-e jelenteni a Munkaügyi Központnak?

Mindemellett pedig van egy 8órás főállásom is... nem kicsit katyvasz a dolog.


2016. szept. 26. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkalomszerű a dolog, adószámos magánszemélyként tudsz adózni, ennek az az előnye, hogy csak akkor kell fizetned, ha bevételed is volt.

Ha rendszeres a munka, egyéni vállalkozás ajánlott, pl. KATA 8órás főállás mellett havi 25000 Ft.

A tevékenységedet nem a Munkaügyi Központnak, hanem az adóhivatalnak kell bejelentened és nekik kell elutalnod az adót is.

2016. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pont ezt csinálom, csak főállásban, KATA-s vállalkozóként. Az áfát nem kell kiszámláznod nekik (feltéve, hogy alanyi adómentes vagy, de szerintem annak jó lenned), mert azt nekik kell befizetniük a saját törvényeik szerint. Bonyolódik a helyzet, ha EU-s ügyfeled is lesz, mert akkor kell, hogy legyen közösségi adószáma, de ezzel ráérsz majd akkor foglalkozni.
2016. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!