Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adomány bevételnek, jövedel...

Az adomány bevételnek, jövedelemnek számít vagyonnyilatkozatban?

Figyelt kérdés
Ha valaki, - természetes személy, nincs cége, - önkéntesen, tehát megbízás nélkül művészi munkát, tevékenységet folytat és a munkájáért - akik értékesnek tartják - adományokat küldenek és a személy ebből él, az a mostani jogszabályok szerint: 1. jövedelemnek számít-e? 2. a vagyonnyilatkozatba ezt be kell írni vagy nem?

2016. szept. 14. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én ilyen "necces" kérdésben nem hagyatkoznék a Gyakori válaszolóira (ezzel senkit nem akarok megsérteni), hanem szépen felhívnám a NAV-ot és megkérdezném. Vagy keresnék egy könyvelőt.


Ha itt most valaki azt válaszolja Neked, hogy nem számít jövedelemnek, akkor ezt készpénznek veszed? És ha mégis?

Bocs, nem kötözködésképpen írom ezt, jómagam elég tájékozott vagyok üzleti és adózási ügyekben, de erre én sem tudom a választ - ezért írtam azt, amit :-)

2016. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az óvó üzenetet! Remélem, hogy lesz valaki, aki hozzáértő és biztos választ tud adni, ennek ellenére megfontolom a tanácsodat! :)
2016. szept. 14. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy könyvelőt.

Szerintem egyébként bevételnek számít, csak meg van határozva, hogy milyen összeg felett kell utána adózni.

Vagyonnyilatkozatra gondolsz valóban? Vagy adóbevallásra?

2016. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen vagyonnyilatkozatba?

Vagyonnyilatkozatot közpénzen foglalkoztatott választott vagy kinevezés útján elnyert tisztséget viselő polgároknak kell tennie. Te melyik vagy?

2016. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:

Miért ne számítana az adomány jövedelemnek?


Vannak bizonyos adomány jellegű juttatások, amik adómentesek, többnyire az ösztöndíjak, meg amiket alapítványtól kapsz. Vagy pl. amennyiben egy volt köztársasági elnök jótékonykodásra rendelkezésre álló keretéből kapsz pénzt ,az is adómentes jövedelem. Sajnos az, amit sima magánszemélytől kapsz, az adóköteles. (a törvény azokat az eseteket nevesíti, amik adómentesek)


Ennek megfelelően be kell vallani, és adózni utána. A vagyonnyilatkozatban (már akinek vagyonnyilatkozatot kell készíteni) minden esetben fel kell tüntetni, akkor is, ha adómentes, akkor is, ha adóköteles, hiszen a vagyonnyilatkozatból ki kell derülnie, hogy miből élsz.

2016. szept. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bevétel, de nem jövedelem.
2016. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Vagyonnyilatkozatot közpénzen foglalkoztatott választott vagy kinevezés útján elnyert tisztséget viselő polgároknak kell tennie. Te melyik vagy?" - egyik sem vagyok!


Köszönöm a válaszokat! Annyit én is megtudtam, hogy bizonyos összeg felett adóköteles.

2016. szept. 15. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!