Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen adócsalási forma tényleg...

Ilyen adócsalási forma tényleg létezik? (Részlet lent)

Figyelt kérdés

A városunkban volt egy jómódú fazon akit most lecsuktak,állítólag a következőkért.

Csinált egy céget,egy stróman nevére.Majd egy számlagyáros fickótól,vásárolt fiktív számlákat,aztán az "eladott" termékek után visszaigényelte a 27%os áfát.

Tehát példa: Papíron a cég mondjuk hűtőket árul,ő szerez egy számlát amin az áll,hogy eladott 1db 100ezer ft-os hűtőt,majd az államtól visszaigényel 27ezer ft-ot,áfa visszaigénylés címen.Állítólag pár hónapig "használt" egy kamucéget az ellenőrzések miatt,aztán ha lejárt a néhány hónap ami után feltűnő a dolog,újrakezdte másik céggel.

A kérdés,hogy ilyen tényleg van?Egyáltalán nem értek hozzá,előre is bocs ha marhaságokat írtam de nekem ez kissé hihetetlen.Olyanról hallottam,hogy cukor utaztatás stb. de ott létező termékekről van szó,amit itthon adnak el külföld helyet.Ilyen adócsalásról még nem hallottam,tényleg van ilyen?Szerintem az áfa visszaigénylés se így működik,keresetem neten de ezt a formát nem találtam.Szóval,hogy tudjak érvelni annak aki ezt mondta, ha valaki leírná miért nem valósulhatott meg ez a story,tehát mi a hiba benne akkor megköszönném.


2016. szept. 4. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

ő szerez egy számlát amin az áll,hogy eladott 1db 100ezer ft-os hűtőt,majd az államtól visszaigényel 27ezer ft-ot,áfa visszaigénylés címen.


Eladott? Értékesítés után fizetendő áfája lesz...

2016. szept. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván értjük miről van szó: nem az eladott után igényli vissza az áfát hanem a beszerzés után (23 ezer körül), de nem adja el (nem kell kifizetnie az eladott után az áfát, mert pl - papíron - még mindig raktáron van).


Igen, létezik ilyen. Igen, csinálják páran. Többnyire elég hamar belebuknak (pl azért, mert áfa visszaigényléskor szinte menetrend-szerinti az ellenőrzés is).

2016. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Manapság az ilyen ÁFA-csalás az egyik legjövedelmezőbb bűncselekmény Magyarországon. Sok-sok milliárdot húznak így ki minden évben az adófizetők zsebéből.
2016. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

2: akkor nem ártana arról számlát szerezni, hogy vett, nem arról, hogy eladott.


ÉS most már minden céget behívnak kiutalás előtti ellenőrzésre...

2016. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvben létezik, gyakorlatban ha te pénzt akarsz visszaigényelni a navtol akkor apró cafatokra szednek.


De nem az eladás áfát lehet visszaigényelni, hanem a beszerzesi különbözetet.

2016. szept. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most már értem és köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 4. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es, vett számlát: "Majd egy számlagyáros fickótól,vásárolt fiktív számlákat".

A kérdező nem értette, azért írta, hogy az eladott után igényelte vissza (miközben nem, az után igényelte vissza amit vett), a számlagyárostól nyilván a vételről vett számlát.

2016. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!