Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nekem már több, mint egy...

Ha nekem már több, mint egy éve nem válaszol az apeh a méltányossági beadványra, akkor csinálnom kéne valamit?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 15:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Lakásvásárlási illetékre kértem.
2008. okt. 1. 15:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kérdés hogy adtad fel a levelet? ha nem tértivevénnyel, akkor sajnos az nem bizonyító erejű hogy beadtad. Ennek ellenére én ugy gondolom hivd fel őket, hogy egyáltalán érkezett -e be ilyen kérelem, adószámoddal ezt meg tudják nézni. Ha nem akkor be kell adni ujra de vagy személyesen vagy tértis ajánlott levélben. Ha igen, akkor pedig kérdezd meg hgoy hogy áll az ügy, és ennek függvényében irj egy újabb levelet. Ezután ha beérkezett és elutasitják, akkor a 30 napos határidő be nem tartása miatt lehet újabb beadványt benyújtani. Kirzsta
2008. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Örülj. :-) Nekünk 8 hónap után jött a válasz.
2008. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

illeték bélyeg volt rajta? mert az kell, amióta átvette az apeh az illetékhivatal munkáját nagyon el vannak csúszva, mert soka kérelem, de tuti kell késedelmi pótlékot fizetned ha közben lejárt a fizetési határidő, és akkor is ha esetleg elfogadják a kérelmet és ha újra beadod akkor tuti megint kell illetéket fizetni

szerintem is hívd fel őket és érdeklődj a fizetési kedvezmények osztályáról kérj valakit, mert ott foglalkoznak ezzel

2008. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben ajánlott szelvénnyel vagy tértivevénnyel tudod igazolni, hogy feladtad a levelet semmi teendőd nincs. Sok dologgal el vannak csúszva. Örülj neki addig sem kell fizetned és visszamenőleg sem fogják felszámolni.

Nekem a méltányosságom lakcímváltozás miatt körözött az országban így kb 3-4 hónapos csúszásom volt és nem számoltak erre az időre semmi pénzt. S nem kell rá illetékbélyeg, mert az illetéket, az ügyintézésit csekken küldik ki. olyan rendesek hogy a 2200 Ft-os csekkel együtt megkapod a másik 2200Ft-os csekket a büntetését is, hogy ha elfelejtenéd 15 napon belül befizetni az elsőt akkor fizesd be a másodikat is. Tudod tiszta jóhiszeműségből.

2008. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy testvérem egy évvel korábban vet lakást mint i és úgy járt, hogy az átszervezések miatt akkor szabták ki neki az illetéket mikor nekünk.. szóval jól járt, mert 10 évig nála maradhatott az a pénz.
2008. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!