Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mivel tudom igazolni azt hogy...

Mivel tudom igazolni azt hogy Angliában volt és fizettem a társadalombiztosítást (NI szám)?

Figyelt kérdés

Egy éve hazajöttem és az OEP-nek kellene vmi hivatalos papír azzal kapcsolatban hogy én valóban rendelkeztem a lejelentett NI számmal és fizettem is. Van valami formanyomtatvány, vagy elég egy telefon és meg lehet szüntetni és arról később jön valami hivatalos papír?


(P45, P60 nincs)


Válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 21. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Payslip? De hivatalosan a P45 kell ha jól rémlik.
2016. aug. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Damn ***** válasza:

- Payslipen rajta van es hivatalos is

- P45-t ha elvesztetted nem lehet ujra kerni

- P60-t lehet, az aktualis munkaadodtol kellene kerni. Mivel viszont mar otthon vagy, a te esetedben ez sem jo

- P11D-t a HMRC-t biztosan tud ujat kuldeni, de nem tudom, hogy volt-e barmi a fizud melle(tamogatas, egyeb juttatas, ceges auto...hasonlo "benefits")


Ahol en dolgoztam ott a munkaado 5 evre visszamenoleg tarolt minden fizetessel kapcsolatos dolgot, meg payslipet is tudtak ujra kiallitani. Ha esetleg olyan a viszonyod es fel tudod oket hivni lehet, hogy tudnak ebben segiteni es ujra elkuldenek neked par papirt, de ez nem torvenyi kotelesseguk.


Ha ez nem mukodik akkor meg kapcsolatba lephetsz a HMRC-vel es megkerdezheted toluk, hogy mi lenne a reszedrol a teendo, hogy errol igazolast kapj, illetve be tudd otthon mutatni.


Habar ez mar rajtad nem segit, de pontosan ezert kell minden hivatalos papirt elrakni. En jopar eve vagyok kint es az osszes payslipem, osszes dokumentumom, szerzodeseim minden a mai napig meg van. Sajnos otthon szukseg lesz ra.


Nem tudom hany evet voltal kint, de ha sokat akkor nyugdijazasnal is nagysagrendeket szamithat, hogy mit tudsz utolag igazolni.

2016. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!