Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingóság felvásárlás lakosságtó...

Ingóság felvásárlás lakosságtól? Hogyan kell lepapírozni?

Figyelt kérdés

Mi a teendő akkor, ha viszonteladás céljából szeretnék valamit a lakosságtól felvásárolni? Legyen mondjuk bélyeg, könyv, hagyaték, festmény, ilyesmi. A lényeg, hogy nem ló, nem ingatlan és nem autó. Nyilván kell valamilyen bejelentett működési forma, de nem ez a kérdés!)


A kérdés az, hogy ha veszek egy magánszemélytől valamit x forintért, hogy haszonnal eladhassam, hogyan lehet igazolni, hogy azt nem loptam, hanem vettem? Magánszemélynek (akitől fölvásárolnék) ilyen kis összegnél nem lesz nyugtaadási kötelezettsége. Az adásvételi szerződéssel az a problémám, hogy senki sem fog pár száz forintért (például egy ócska könyv ára) két tanút megkérni, megvárni, még beszélgetni velük stb. Hogy megéri-e ennyiért valamivel foglalkozni, az az én gondom.


E nélkül van-e mód felvásárlásra úgy, hogy egy későbbi eladásnál e lehessen probléma?



2016. júl. 18. 03:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Amennyiben nincs lepapírozva, úgy nem tudod bizonyítani az eredetét, hogy mennyibe került, stb., tehát legálisan, vállalkozóként nem adhatod el - csak adásvételivel (mindkét személy adatai, a vételi ár, az, hogy átvételkor fizetve és 2 tanú.
2016. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Persze, kedves utolsó. Elő szoktál fordulni a Jófogáson, vagy a Vaterán?
2016. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Használom őket, de csak a saját cuccaim cserélgetésére. Ha belekezdenék vállalkozóként, nyilván adnék számlát. A kérdés az, hogy az egyes termékek eredetét ki és hogyan ellenőrzi? Akik üzletszerűen csinálnak ilyet, azok ezt hogyan oldják meg? Ha egyesével kell mindent lepapírozni és tanúkat keresgélni hozzá, semmi másra nem jut majd idő.
2016. júl. 19. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig más út nincs.


Készítesz egy formanyomtatvány adásvételit, ahol csak az eladó adatait, a vételárat, és a vásárolt terméket kell beleírni.

A tanú mellőzhető, jogvita esetére fontos. Gondolom, hogy Józsi bácsi nem fog beperelni, hogy 200 forintért vettél Tőle egy bakelit lemezt.


Jól kell megfogalmazni...


A Vatera stb. oldalakon beszerzett termék útja követhető, ez által papíron is megjelenik valamilyen formában.

2016. júl. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"...az egyes termékek eredetét ki és hogyan ellenőrzi?"

Foglalkozik-e ezzel bármilyen hatóság?

2016. júl. 20. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a NAV, amikor egy tételes ellenőrzést kapsz- akár 200 ft-os tételnek is kell tudni bizonyítani az árát, az eredetét.
2016. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!