Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV szerint 18-án adtam fel...

A NAV szerint 18-án adtam fel az egyszerűsített adóbevallás iránti kérelmemet. Szerintem meg 15-én, és erről meg is van a feladóvevény. Hol lehet reklamálni?

Figyelt kérdés
:)

2016. márc. 31. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, évek óta a beérkezés időpontja számít, nem a feladásé. Azaz ha 15. volt a határidő, akkor akkorra kell beérkeznie, nem fogadják el, hogy aznap mentél a postára.
2016. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez átfutott az én fejemen is, de akkor azt nem értem, hogy eddig ez miért nem volt probléma - hiszen teszem azt tavaly is 15-én mentem el feladni.
2016. márc. 31. 10:32
 3/12 anonim ***** válasza:
"Amennyiben ezt a típust választja, akkor a 1553NY-es nyilatkozatot kell elküldenie február 15-ig az adóhatósághoz. Ha az egyszerűsített bevallás mellett dönt, a NAV közreműködik bevallása elkészítésében. Érdemes ezt a formát választani, mert az adóhatóság nagy mértékben leveszi az adozó válláról a bevallással járó papírmunka terhét. Ha nem ezt választja, akkor önadózó lesz, és bonyolultabb adópapírokat kell majd kitöltenie május 20-ig."
2016. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

3-as vagyok és szerintem sokkal egyszerűbb lenne, ha felhívnád a NAV illetékes kirendeltségét és ott kérdeznéd meg. Mi itt úgysem tudunk érdemben intézkedni az ügyedben :-)

Ha meg azt mondják, hogy reklamáld meg, akkor fénymásold le a feladóvényt.

2016. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
A NAV eleve csak akkor vállalja az adóbevallás készítését, ha egyetlen helyről van bevételed. Akkor meg saját magad is nagyjából 2 perc alatt ki tudod tölteni a bevallást. Semmivel nem bonyolultabb, mint a kérelmet kitölteni.
2016. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Már felhívtam őket (ez volt az első dolgom), és azt se tudják melyik a jobb kezük és melyik a bal.

4 emberrel beszéltem mire egynek halvány fogalma lett mi a problémám.


Tavaly is 15-én adtam fel - az ország másik végébe ment, ideiglenes lakcímmel stb. - és mégis minden probléma nélkül le lett vezényelve.


Idén a címemtől kezdve mindent elrontottak az adminisztrációban. (Olyan helyre küldték, ahol már nem lakom stb.)


Az idézett szövegrészt fejből tudom :)

2016. márc. 31. 10:43
 7/12 A kérdező kommentje:
3-asnak ment a zöld kéz természetesen, itt fénymásolás lesz.
2016. márc. 31. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a beérkezés számít, hanem a postára adás, aznap tele vannak a hírek azzal, hogy éjfélig vannak nyitva a posták.
2016. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Isten vagy 8-as! Remélem ez így van!
2016. márc. 31. 11:07
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Könyvelő vagyok, a határidők fejben vannak...
2016. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!