Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet úgy egy országban...

Lehet úgy egy országban számlám, hogy nincs lakcímem ott?

Figyelt kérdés
Eléggé furcsa a helyzet. Angliában laktam, angol bankszámlát használtam. Elköltöztem Angliából, kijelentkeztem mindenhonnan. Azt hittem a számlámat bezárják. Amikor bementem a bankba, közölték velem hogy megtarthatom a számlám, csak átírják a lakcímem az új országba. És tényleg az új lakcímemre simán kiküldik a kivonatokat légipostával. Szóval most egy másik országban élek és van egy angol számlám. Na most ha én erre az angol számlára kapok rendszeresen fizetést, akkor én azt hol adózom le? Azt olvastam az angol kormány holnapján [link] hogy ha nem rendelkezem angol lakcímmel akkor nem kell adóznom a "külföldi jövedelem" után. Ez így túl szép nekem hogy igaz legyen. Nem fognak megb*szni adóelkerülésért valahol ?

2016. febr. 25. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak. Többszörös adózást elkerülő egyezmények vannak országok között. Ha valahol adóztál a jövedelem után, és ezt tudod igazolni, akkor senki sem fog követelni tőled semmit.
2016. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Na most ha én erre az angol számlára kapok rendszeresen fizetést, akkor én azt hol adózom le?"


Abban az országban, ahol élsz. Az angoloknál nyilván nem kell adóznod, ha nem abban az országban dolgozol, de ahol élsz és dolgozol, ott adóznod is kell. Az, hogy Neked hol van számlát, az pl. a NAV-ot nem érdekli, az adódat attól még be kell fizetned. És igen, jól gondolod: ha egyik országban sem adózol: se Angliában, se ott, ahol élsz és dolgozol, akkor abból bizony komoly problémáid származhatnak...

2016. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően ott kell adózni, ahol a jövedelmed szerzed...
2016. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Menj el szakemberhez. A nemzetközi adózás bonyolult falat. Mindig a két ország közötti egyezményen múlik. De, egyszerűség kedvéért, alapszabály, hogy ott vagy adóköteles, ahol az illetőséged van, az pedig abban az országban van, ahol legalább 183 napot tartózkodsz.


Ezen felül azért lehetnek részletek, mentesítések, az sem mindegy, hogyan kell bevallanod.


Az, hogy oda kapsz utalásokat, az egy csak egy pénzügyi dolog, az adózást nem ez fogja meghatározni.


Ha egyik országban sem adózól, akkor az alábbi lehetséges esetek vannak:

1. notórius adókerülő vagy

2. link vagy, nem szereted a papírmukát

3. nem érted az egészet, nem akarsz rosszat, csak azt sem tudod merre vagy arccal

4. szíriai "menekült" vagy és akkor jár neked egy iPhone meg egy csomó ellátás papírok meg minden nélkül


A 4. pontot kivéve minden esetben a bevezető mondatomra tudok utalni: menj el szakemberhez.

2016. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Itt jön a bonyolítás. Én egy harmadik országban élek. Ilyenkor mi van? (1. ország munkáltató, 2. ország bankszámla, 3. ország állandó lakcímem)
2016. febr. 26. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!