Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor derül ki, hogy jól...

Mikor derül ki, hogy jól töltöttem-e ki az adóbevallást? Illetve mi a határidő? 02. 01 vagy 05.20?

Figyelt kérdés
Tavaly leadtam, de nem kaptam róla semmit, hogy jó volt, rossz volt.. Pedig 19 éves diák léttemre egyedül összesítettem a dolgokat, ha hamarabb adom le hamarabb kapok visszajelzést? most láttam a kérdések között, hogy valaki írta, hogy ''mi lesz ha febr 01-re nem adja le a adóbevallást'' mert febr 1 a határidő? :O
2016. febr. 1. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Magánszemélyek adóbevallási határideje május 20. Csak akkor febr- 01 a határidő, ha azt szeretnéd, hogy a NAV csinálja meg, s egy formanyomtatványon a nyilatkozatot kell addig beadni - de erről már lecsúsztál.

A NAV egyáltalán nem fog visszajelezni, hogy jó a bevallás, max akkor jelentkeznek, ha hiánypótlásra szólítanak fel..

2016. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most már egy átlag magánszemély 4 módot is választhat az adóbevallásra:


1. 15M30-ra tett "X", majd ezt a nyilatkozatot a munkáltató továbbítja a NAV felé, vagy ha nincs munkáltató, akkor a 15NY31 nyomtatványt kell neked beküldened. Ezzel a NAV-ot bízod meg, a bevallás megtörtént. Határidő: február 1. Május 20. után a NAV elérhetővé teszi az elkészített bevallást, amit még önellenőrzéssel lehet javítani, ha szükséges.


2. 1553NY nyomtatvány beküldése. Ezzel kéred a NAV-ot, hogy készítsen neked egy bevallást, amit április végéig meg is küld. Ha ezzel egyetértesz, akkor nincs más teendő, a bevallás megtörtént, ha nem, még módosíthatsz rajta. Határidő: február 15., majd a javításra még május 20.


3. 1553 nyomtatvány beküldése. Itt mindent te töltesz ki, de van egyszerűsített verziója, amit még egy átlagember is simán megért. Határidő: május 20.


4. 1553ADÓNYILATKOZAT. Ez egy egyszerűsített adóbevallás típus. Határidő: május 20.


Mind a 4 verzióra más esetben vagy jogosult. Egy átlag diákmunkás mind a 4 verzióra jogosult.


Visszajelzést pedig az eBev rendszerbe belépve kaphatsz a bevallásodról (Ügyfélkapu szükséges hozzá). De ott is csak annyit látsz, hogy beérkezett, feldolgozták. Ha olyan hiba van benne, ami miatt nem feldolgozható, eleve értesítenek. Más hiba meg annyi lehet, hogy valamit rosszul vallottál be, erről nem fognak értesíteni, majd a következő évtől ellenőrizhetnek azzal kapcsolatban, ha nem tetszik nekik valami.

2016. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!