Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az őstermelői adózási módokat...

Az őstermelői adózási módokat valaki tudná nekem ismertetni külön-külön, hogy értsem?

Figyelt kérdés
Nem teljesen világos pár dolog és jó lenne biztosan dönteni. Köszönöm!
2015. dec. 9. 05:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóval őstermelő lehetsz:

- nyugdíj mellett

- főállású = napi 8 órás munkaviszony mellett

- részmunkaidős munkaviszony mellett, ez esetben az őstermelőiben vagy/leszel főállású


Ez már eleve 3 féle adózási mód leírását igényli!


Ezen kívül lehet választani:

- átalányadózást

- 10 % költséghányad felvállalása melletti adózást

- tételes költségelszámolást


További 3 féle csoportosítás, és az adózásra vonatkozó újabb törvények, rendeletek.


Ezen kívül nem mindegy, hogy:

- egyedül te magadra

- közös őstermelői a családtagokkal együtt

- esetleg családi őstermelői


Kérdés, hogy van-e/lesz-e még további alkalmazottad?


És más, ha

- mezőgazdasági kistermelő

- mezőgazdasági őstermelő

- mezőgazdasági vállalkozó



ÁFÁ-s, nem ÁFá-s.... szóval jobban jársz, ha keresel a könyvelőt, és ha ővele ezeket a feltételeket tisztázzátok szóban, majd akkor ő azt fogja mondani neked, amit tudnod kell!!!

2015. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Enoid ***** válasza:
Ja ja èn probáltam egy ismerős könyvelöt de hagyjuk....pedig csak azt akartam megtudni, hogy mi az amit fixen fizetnem kell havonta ha nincs bevètelem. Tb, nyugdij, stb? A jogi irásból nem hámoztam ki semmit...
2016. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!