Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV küldene nekem papírt,...

A NAV küldene nekem papírt, ha nem érkezett meg az adóbevallásom?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített bevallás esetén nem küldik vissza a papírokat, hogy átnézzem, aláírjam?

2015. okt. 9. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a NAV csinálja a bevallásodat, akkor elküldik neked és ha az úgy jó, akkor nem kell vele foglalkoznod. Ha nem jó, akkor csinálsz sajátot és beküldöd. Ha nem küldöd be, akkor értelemszerűen nem szólnak neked, mert azt hiszik, hogy elfogadtad.
2015. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bevallási időszak májusban véget ért, de a NAV-tól csak februárig lehetett kérni, hogy csinálja meg helyetted.


Ha nem kérted ezt, akkor neked kellett küldened a NAV felé egy bevallást. Azt nyilvánvalóan átnézted és aláírtad, tehát nem szükséges még egy megerősítést küldeni, ha nem találtak benne semmilyen hibát.


Általában nem sietik el az értesítést, ha nem érkezett meg a bevallásod. Többek között azért, mert majd 2016-tól lehet vizsgálni a 2014-es adóévet, amire idén kellett bevallást küldeni. Viszont az Ügyfélkapu eBEV rendszerében megtekintheted, miket kapott meg tőled az adóhivatal.

2015. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bithorlo ***** válasza:
Öcsém a 2014-es nem adta le. Most kapott egy leveletva Nav-tól, hogy pótolja 15 napon belül, különben irgum-burgum...
2015. okt. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik válasz téves, a 2014-re szóló adóbevallásokat 2015 Május 2a-ig kell leadni és 2015 Május 20. után vizsgálhatók nem 2016-ban!
2015. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akarom mondani Május 20. csak 2a-t írtam véletlenül helyette!
2015. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!