Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincs bankszámlám a navnak...

Ha nincs bankszámlám a navnak az adót melyik bankban vagy hogy fizessem be?

Figyelt kérdés
Tudom a számlaszámot, de azt nem tudom melyik bankba kellene bemennem befizetni. Gondolom nem mehetek be akármelyik épp útba eső bankba?
2015. szept. 3. 09:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A helyi iparűzési adóval ugyanez a gondom. Annak is tudom a számlaszámát, csak azt nem miként,hova kellene befizetnem.
2015. szept. 3. 09:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyitnod kell egy bankszámlát. Államkincstári számlára nem tudsz a bankban befizetni.
2015. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A NAV-tól régebben lehetett kérni sárga csekket befizetésre, ezt bármelyik NAV-os kirendeltségen megteheted - már ha még mindig így van.


Egyébként bármelyik bankfiókban befizetheted az adott számlaszámra a pénzt - legalábbis az OTP-nél biztosan.

Azért a helyedben elgondolkodnék, nem lenne-e érdemes számlát nyitni - vannak már 0 ft-os számlavezetési díjak is. Sokkal könnyebb otthonról utalni, netbankon keresztül. Nekem pl. havi 500 ft-ot megér, hogy nem kell örökösen rohangálnom - sokszor időm sem lenne rá...

2015. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Egyébként bármelyik bankfiókban befizetheted az adott számlaszámra a pénzt - legalábbis az OTP-nél biztosan"


Bocsánat, akkor ez lehet, hogy téves infó... de a sárga csekkes az nem :-)

2015. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Államkincstári számlára nem tudsz a bankban befizetni."

Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy ezek nem sima banki számlaszámok.

Az a bajom a számlanyitással, hogy soha nem volt rá szükségem, semmilyen pénzmozgás nem lesz rajta, éppen ezért nem is lesz 0 Ft-os számlavezetésem sehol. Ahhoz bizonyos havi összegnek kell érkeznie minden hónapban.

A másik kérdésem, sajnos muszáj leszek akkor mégis nyitni... Amint én ott megkötöttem a szerződést és menyitom a számlát utalhatom is a pénzt vagy meg kell várni amíg kiküldik a bankkártyám és csak akkor használhatom majd a számlám?

2015. szept. 3. 09:43
 6/13 anonim ***** válasza:

nem kell a kártyát megvárni, megynitod, teszel rá pénzt, és már egyből utalhatod is.

Egyébként meg ha nem használod, akkor kártya se kell hozzá, mert az is pénz.

2015. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazad van :)

Nem igazán vagyok képben a banki dolgokkal.

Tudsz esetleg ajánlani olyan bankot ahol viszonylag kedvezményes lenne a számlanyitás, fenntartás még így is, hogy csak néha utalok de egyénként nem használom?

2015. szept. 3. 10:27
 8/13 A kérdező kommentje:
*egyébként
2015. szept. 3. 10:28
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Az utalást azonnal indíthatod - úgy tudom, nem is kötelező kártyát kérni, viszont érdemes, mert sok helyen tudod használni.

Nekem az az elvem, hogy az ember kb. fele-fele arányban tartsa a pénzt készpénzben ill. bankszámlán. Ha csak egyik módon van, azt nem találom egészségesnek. készpénzt ellophatják, bank becsődölhet, stb. Egyszerrre mindkettőnek kicsi az esélye :-)

2015. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

A számlanyitás a legtöbb bankban ingyenes - a havi számlavezetési díjért kérnek pénzt: nekem az OTP-nél 500 ft körül van.

Ne a legolcsóbb bankot keresd, hanem ami hozzád a legközelebb esik és jók a számlavezetési díjai. Hidd el, tapasztalatból beszélek. ha örökösen el kell mászkálnod, egy idő után többe kerül a leves, mint a hús :-)

2015. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!