Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elmulasztottam az adóbevallást...

Elmulasztottam az adóbevallást a 2014 évre, de most bepótolnám. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, talán ősszel tudok haza menni. Édesanyám szerint nem kaptam semmilyen levelet idén az adóbevallással kapcsolatban, csak most jött egy felszólító hogy pótoljam az elmaradt adóbevallást.

Milyen lehetőségeim vannak?

Azt tudom hol dolgoztam (állami), de semmi egyebet nem tudok mivel az ezzel kapcsolatos papírjaim otthon vannak.


Azt el lehetne intézni hogy a volt munkáltatóm vagy az állam megcsinálja helyettem? Mindezt úgy hogy nem tartózkodom otthon!


2015. szept. 1. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkáltató csak addig csinálja meg helyetted, amíg ott dolgozol, annak meg jelentkezési határideje volt, hogy a NAV megcsinálja helyetted.


Vagy kibogarászod a NAV oldalán, hogy tudod magadnak megcsinálni, vagy fizetsz egy szakembernek, aki megcsinálja.

2015. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez utóbbit lehet úgy is hogy nem vagyok otthon?
2015. szept. 1. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Az internet és telefon világában igen. :) De meg kell oldanod, hogy az illető megkapja a szükséges adatokat tartalmazó papírokat, illetve neked alá kell írnod. Én is külföldön élek, nekünk is könyvelő csinálta, elküldte a kész adóbevallást, kinyomtattuk és postáztuk a NAV-nak.
2015. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a hasznos válaszokat.
2015. szept. 1. 22:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!