Effektíve létezik olyan munka, aminek a 90%-a jövedelem? Ha igen, akkor az a munka nem pofátlanság?
Akkor leírom miért kérdeztem. Mert ezt olvastam a törvényről:
A külföldi eredetű, önálló tevékenységből származó bevétel jövedelem tartalmát is – akárcsak a belföldről származóét – kétféle módon lehet megállapítani. Alkalmazható a tételes költségelszámolás, ami azt jelenti, hogy a bevételből le lehet vonni a tevékenység folytatása érdekében felmerült és igazolt költségeket, az Szja-tv. 3. számú mellékletében előírtak figyelembevételével. A másik lehetséges számítási mód az, hogy a bevétel 90 százalékát tekintjük jövedelemnek.
Vagyis az állam szerint, ha jól értem, vagy úgy adózol hogy szépen kiszámolod, vagy ha nem tudod, vagy nem akarod, vagy kedvezőbb, akkor választod a második fajta adózást, ami azt feltételezi, hogy 90% a jövedelem. Én ezt a 90%-ot nagyon furcsállom, mertha ezt amolyan default-nak tekinti az állam, akkor azt feltételezi, hogy az átlag ilyen abszurd jövedelemre tesz szert? Ilyen az előállítás során és a kereskedelem során is abszurd, és felháborító is lenne.
Most nem akarom kikeresni a törvényt, de szerint a te olvasatodból kimaradt egy szó: "más" önálló tevékenységből származó jövedelem...
és akkor ez a "más" azt jelenti, hogy amely tevékenységekre "más" kötelező szabályt nem alkotott. Márpedig a kereskedő, és egyéb meghatározott tevékenységeket folytatók ezt a fajta adózást nem választhatják!
Gondolom azt a részt érted, hogy ott a 90% a jövedelem után még adóznod kell (SZJA, EHO).
Egyébként igen, sok olyan helyzet van, ahol 90% jövedelem marad. Kereskedelemnél nyilván nem nagyon, de pl ha tanár vagy aki háznál korrepetál, vagy egy tartalomszolgáltató weboldalad van ahol az oldalon megjelenő reklámok után kapsz pénzt, akkor könnyen lehet, hogy jövedelmed a bevétel több, mint 90%-a (és ezután kell majd adóznod).
Nincs igazad kérdező!
A kereskedés amikor konkrét, kézzel fogható dolgot megveszel, és eladsz.
Gyártás, termelés, amikor a két kezeddel elkészítel valamit (ruhát varrsz, házat építel, bútort készítel...) és azt adod el.
Szolgáltat: fodrász, internet, pizza-futár,
Szellemi szabad foglalkozás: újságíró, költő....
Szóval, fogadd el, hogy bizony vannak olyan jövedelmek is, ahol nehéz kimutatni, a "bevétel elérése érdekében felmerült költség nagyságát", ezért a törvény adja ezt a 90 %-os "vélelmezett jövedelem nagysága" után számolt adózási lehetőséget!!!
Hozzáteszem, hogy rendes 8 órás állásnál a legalacsonyabb elvonás ami létezhet, az 1,5%. Tehát 98,5% marad nálad, 1,5% meg megy munkaerő piaci járulékra. De ez nem a munkától, hanem a gyerekeid számától függ.
Tehát ez nem igaz:
#3: "minden melónál akár alkalmazott, akár vállalkozó vagy, többet adózol mint 10%."
És éppen ezért van felháborodva, mert ha akár egyetlen egyszer is látta volna a bevallás-nyomtatványt, és tudná, hogyan áll össze, ami után ki kell számolni az adót, talán nem volna annyira felháborodva, és nem kötözködne annyit.
Én sem tudom, hogyan operálja ki a helyéről az orvos a vakbelemet, rábízom. Ő azt tanulta, én mást tanultam, és betyárul bízom benne, hogy jól is csinálja, ha éppen oda kerül a sor! :)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!