Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik olyan, hogy egy cég...

Létezik olyan, hogy egy cég nem igényli vissza az áfát, mert fél az ellenőrzésektől?

Figyelt kérdés

Ezt megteheti? Vagy ilyen nincs? Egy nagy , sok százmilliós havi forgalmú cégről van szó. Ezzel az indokkal csökkentették a férjem fizetését 27%-al. Jutalékos alapin dolgozik , és a főnöke kitalálta, hogy a nettó forgalom után számol, mert neki abból még áfát kell fizetni, nem kéri vissza, mert macerás.

Nekem van véleményem, kíváncsi vagyok a tiétekre, szakemberekére is!

Köszi!


2015. aug. 15. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Valamit marhára félreérthettél.


A cégnek abból van bevétele, hogy elad dolgokat. Az eladott termékre áfát kell fizetnie a vevőnek ami azonnal mehet is az államnak. Tehát a termék bruttó árának az áfa százaléka megy is a levesbe, az nem haszon a cégnek.


A cégnek csak a nettó árból lesz haszna. De igazából még ez se igaz, mert abból is adózni kell egy csomót.


Tehát ha a nettó árból számolják a jutalékot, akkor az teljesen reális.


az más dolog, hogy eddig ez nem így volt és most inkorrekt menet közben változtatni.

2015. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nem értem. Az áfát a végső fogyasztó fizeti nem? Tehát az, akinek a cégnél eladják. A beszállító, akitől veszik, az is áfás számlát állít ki. Ez utóbbit lehet visszaigényelni nem? Hogy ne legyen egy árun dupla áfa.
2015. aug. 15. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezért kell a nettóval számolni, de igazából ennek semmi köze a te alapproblémádhoz.

Szerződés lett kötve a jutalékra?

2015. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerinted ha lenne akkor felmerülne a probléma? :-) Persze, hogy nincs... Tudom, hogy ez így veszett fejsze nyele...


Viszont akkor se értem. Ha a vevő kifizeti, aztán azt befizetik, akkor ez nem lehet költség a cégnek. Mert végsősoron nem ő fizeti, hanem a végső fogyasztó, ez max csak átmeneti költség nem, amit előre kifizetsz a beszállítónak, de azt utána kifizeti a vevő, ezért csak átmenetileg kiadás nem? ( nem közgazdasági értelemben használtam a kifejezést)

Meg az, hogy lehet, hogy nem igényli vissza,a beszállítónak fizetett áfát? Ez szerintem életszerűtlen.

2015. aug. 15. 19:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy ez nem bevétel, de nem is költség szerintem. Ráadásul az ürügy az, hogy fél a navtól, ezért vissza se kéri?! Lehet áfát egyáltalán duplán fizetni? Nagyon zavaros ez nekem :-\
2015. aug. 15. 19:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Legyél te az eladó, a cég. Képzeld bele magad.

Nos, te mint eladó, nem fizetsz áfát az eladott termék után, azt a vevő teszi meg aki megveszi. Annyi, hogy neked adja oda a vevő és te adod tovább az államnak.


Az áfát a vevő igényelheti vissza, de csak ha cég. Azt te mint eladó, nem kapod vissza.

2015. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szállítónak kifizetett ÁFA visszaigénylése egy lehetőség, nem kötelező dolog. Dönthet úgy a cég, hogy nem igényli vissza, de az eléggé (hogy is mondjam), fura.


Viszont szerintem a cég azt csinálja, hogy "levonásba helyezi" a szállítóknak kifizetett ÁFA-t az árbevétel fizetendő ÁFA-jával szemben, de ha visszaigényelhető pozícióba kerül, akkor nem kéri vissza a bankszámlájára, hanem az adó folyószámláján hagyja. Így túlfizetést mutat az ÁFA számlája, amit egy későbbi fizetendő ÁFA-ba betudhatja.

2015. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy mi a véleményed, az egy dolog, meg van a valóság.

És a valóság az, hogy, aki visszaigényli, azt bizony behívják ellenőrzésre.


Volt egy cégünk 2 éve, ők 1 millió körül akartak visszaigényelni, 2 ellenőrzés, egy vagyonosodási vizsgálat, és 9 hónap után még egy forintot nem kapott.


Le szokták lakni, nem igényli vissza, hanem a következő befizetési időszakban, levonásra kerül.

2015. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt ecseteltem én is.


A számlán hagyja (államnál), a következő fizetendő ÁFA-nál pedig betudja.

2015. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!