Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi támogatást fizet a...

Mennyi támogatást fizet a Munkaügyi Központ a 25 év alatti munkavállalók után?

Figyelt kérdés
Igazából engem az érdekelne, hogy gyakran alkalmaznak 25 év alatti munkavállalót a Munkaügyi Központoknál, így van a munkáltató, ami fizet egy kis összeget, meg van a munkaügyi központ, ami fizeti a nagy összeget, így lesz a munkavállalónak meg a bruttó bére. Az arány érdekelne, hogy a bruttó bér hány százalékát fizeti a munkáltató, és hány százalékát a munkaügyi központ?

2015. aug. 14. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről még nem hallottam. Viszont olyan létezik, hogy ha egy cég 25 év alatti munkavállalót foglalkoztat, akkor egy bizonyos "szociális hozzájárulás" nevű közteherből - amelyet a szóban forgó dolgozó bruttó jövedelme után kell fizetni - kedvezmény illeti meg.


Ehhez a munkaügyi központnak nincs köze...

2015. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pedig biztos hogy van ilyen!


A munkaügyi központ úgy hirdeti az állásokat, hogy


XY szakma (25 év alattiaknak)


Ha felveszik a munkavállalót, akkor a munkaügyi központ fizeti a bruttó bér nagy százalékát, a cég, aki alkalmazza a munkavállalót, az meg alig fizet valamennyit, mert az állás a munkaügyi központ által támogatott... És kizárólag a 25 év alattiakra terjed ki!


Nos, engem az érdekelne, hogy mennyit fizethet ilyen esetben a munkaadó?

2015. aug. 16. 14:22
 3/4 A kérdező kommentje:

Excel táblázatban ugyanez:


[link]


Itt néhol írják, hogy 25 év alattiaknak, de nem mindig!

2015. aug. 16. 14:23
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Fogalmam sincs, érdeklődj a lakóhelyed szerint illetékes munkaügyi központtól...
2015. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!