Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bt-t alapítanánk, a többit...

Bt-t alapítanánk, a többit lent (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Katás egyéni vállalkozó vagyok, a párom pedig főállásban egy üzlet bejelentett vezetője, jelenleg kislányunkkal van itthon gyesen (tgyás vagy mi). Az volna a problémám, hogy átléptem a megengedett havi 500.000,-os keretet ev.-ként és úgy néz ki idén fellendül az ipar mert még csak augusztus van, de 10 millió feletti megrendelésem van. Azt tanácsolta a könyvelő, hogy nyissunk egy BT-t amiben a párom beltag, Én kültag vagyok. A könyvelőm az adótanácsadóm is, de újabban több esetben is szeleburdinak bizonyult. Valószínűleg sok az ügyfele már.


Tudnátok segíteni, hogy az adózásunk miként alakul, hogy ha megalapítjuk a bt-nket? És mennyiben változik ez, hogy ha holtszezonra a főállású egyéni vállalkozásom szüneteltetem? Amit tudok, hogy a könyvelő+ 20.000,-/hó a bt-nek. Alkalmazottakat alkalmi munkavállalóként jelentem be minden nap. A bt-ben a bevétel után adózunk? Vagy hogy van ez? A lehető legegyszerűbb, legolcsóbb, jogszerű megoldás érdekel. Köszönöm segítségetek előre is!



2015. aug. 13. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy az EV csináltad, Katában. Az a legtisztább. Viszont a Bt-t nem tudod szüneteltetni. Azt megszüntetni lehet, az pedig olyan millió körül van.

Miért nem csináltok neki is egy egyéni vállalkozást, így 12 milláig jók vagytok, ha pedig holt szezon van, mindketten felfüggesztitek, így nem kell fizetni.


Én ezt szoktam javasolni az ügyfeleknek. Ha ennél nagyobb a dolog, akkor viszont egy Kft érdemes majd csinálni.

2015. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1millió ft megszüntetni egy bt-t? Az nem kevés, erről eddig nem volt szó, köszönöm.


Abban esetleg tudsz segíteni, hogy a bt-vel az adózásunk minként alakulna? Köszönöm előre is!

2015. aug. 13. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan az lenne, mint az EV-nél, havi 50 ezer és 6 milliós határ.

Neked már nem kell fizetni, mivel te az EV-nél fizetsz.


Igen mivel ez átmenet a cég és az EV között így vonatkoznak rá céges szabályok. Magyar közlönybe 3x kell megjelentetni, hogy megszűnsz, plusz ügyvédi költség.


De az van az elején is.


Ha nem speciális, vagyis nem engedély kötele, amit csinálsz.


Az alkalmazottakat nem jelentheted be minden nap alkalmiként, mert az már nem az 15 napot egy hónapban, és 3-4 napnál nem lehet több egyszerre.


Elég gáz, ha ezeket nem mondta el a könyvelőd.

2015. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja nem fejeztem be, ha nem engedély köteles a tevékenységed, akkor párod is váltsa ki az EV-t, jobban jártok szerintem.
2015. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

max 15 nap, egyhuzamban 5 nap, 6-7. napra már rendes munkaszerződés kell. Ezt pörgetem így egy ideje.


Egyébként pici, de nem kezdő építőiparos vagyok. Ami baj, hogy havi 500.000,- amit számlázhatok. Ebből normál esetben 250 anyagköltség. Nem tudom a megrendelő nevére állíttatni az anyagszámlát mert akkor meg a kedvezmények mennek el. Ezért nehéz ez most.


Utána nézek amit írsz, lehet az lesz a legjobb megoldás (főleg mert már járt út), hogy a párom is ev. lesz.


Bár nem tudom, ha ő vállal és én is dolgozok azt miként lehet legalizálni, de gondolom ez részletkérdés már:) Egyébként ha van főállása ezen kivül akkor neki olcsóbb lenne a havi járulék?

2015. aug. 13. 19:29
 6/7 anonim ***** válasza:

A bt-t talán egyszerűbb és olcsóbb eladni, mint megszüntetni.

Nem vagyok könyvelő, de hasonló szituációban én is a két külön egyénit nézném ki,ebből, vagy a kft-t.


Ugyanakkor ahogy írta is a kérdező, CSED mellett nem tudom ki válthatja e úgy a gyerek 1 éves kora előtt, hogy ne szűnjön meg a támogatása. Az esetben már mérlegelendő lehet, hogy megéri -e?

2015. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor lehet Kft, kéne alapítani, mert akkor le tudod vonni a költségeket, és az áfát is.


Norbi, bt. ma már nem vesz szinte senki. Olcsóbb alapítani, mint megvenni.

2015. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!