Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nav adóbehajtás címén hány...

Kptagtdwgatdpwapteag kérdése:

A nav adóbehajtás címén hány százalékot vonhat le jövedelemből? És ápolási díjból valamint fht-ból?

Figyelt kérdés

2015. júl. 30. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még hányszor kérdezed meg?!
2015. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor megkérdezem, most másodszor!!! Hány százalékot? De így talán érthetőbb: a nav _jövedelemből_ adóvégrehajtás címén _hány százalékot_ vonhat le? Tehát a kérdés az, hogy hány százalékot? Nemtom érthető-e a kérdés... :)
2015. júl. 30. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Amikor én még dolgoztam (5 éve vok nyugdíjban), akkor még a bruttó jövedelem 30 %-át vontuk a nettóból, több gyermek tartása esetén max. 50 %-ot!!!

Persze azóta már született egy új Munkatörvénykönyve, ezért a legújabb erre vonatkozó jogszabályokat nem ismerem! De szerintem ez a része akkor sem változott!!

2015. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A letiltás mindig a nettó összegből történik, tehát abból, amit az adós kézhez kapna. Általános szabály, hogy ennek az összegnek legfeljebb 33%-át, de kivételesen 50%-át lehet letiltani. Mindezek mellett az adós részére meg kell hagyni a mindenkori öregségi minimális nyugdíj összegét. Viszont a havonta kifizetett jövedelemnek az a része, amely a mindenkori öregségi minimális nyugdíj ötszörösét meghaladja, korlátozás nélkül letiltható.


50%-os mértékig le lehet vonni a munkabérből, ha több letiltás érkezik. A szokásos munkabér mellett ide sorolandók azok a munkából eredő díjazások, juttatások, amelyet valaki rendszeresen, időszakonként kap. (pl.közszolgálati, közalkalmazotti jogviszony, munkabér jellegű ösztöndíj, tudományos ösztöndíj, stb.) Tartásdíj is levonható 50%-ig.


Egészségbiztosítási ellátásból - táppénz, baleseti járadék, gyermekgondozási díj, terhességi segélyek esetén - mivel jogalap nélküli ellátások hitelkövetelést nem lehet levonni. A levonás is csak 33 %-ig terjedhet.


Gyermekekkel kapcsolatos juttatások esetén pl családi pótlék, maximum 33 %-ot lehet levonni, de csak a jogalap nélkül felvett támogatás fejében. Szintén nem lehet vele hitelhez jutni, mert hitelkövetelésre nem lehet belőle levonni.


Vannak olyan jövedelmek, melyek mentesek a letiltás alól, pl. átmeneti segély, anyasági támogatás, rokkantsági járadék, ösztöndíj, tartásdíj és ide tartozik az ÁPOLÁSI DÍJ is.


Az FHT összegéből legfeljebb 33 százalékot lehet levonni a következő követelések fejében: tartásdíj, jogalap nélkül felvett munkanélküli-ellátás.

2015. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezek a végrehajtás általános szabályainak tűnnek nekem, de a nav-ra is ezek vonatkoznak vajon?
2015. júl. 31. 11:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Miután jellemzően a NAV tud végrehajtani vagy Önkormányzat illetve közjegyző által egyéb cégek... szerinted?
2015. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ez nettó marhaság, mert gyakorlatilag bárki indíthat végrehajtást nem csak a felsoroltak... de most ez mindegy is. A nav-nak sok esetben vannak többletjogai, pl a kielégítési sorrendnél rendszerint az első helyen áll, stb. Ezért kérdem, hogy ugyanazok a szabályok érvényesek-e az adóvégrehajtásra is jövedelemből letiltás esetén, mint bármilyen más "mezei" végrehajtásra, vagy a nav-ra itt is vonatkozik valami speciális szabály? Magyarul: a nav-nak a vht-t kell alkalmaznia?
2015. júl. 31. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:

No akkor a válaszom ismét csak IGEN!


Csak azt kell tudnod, hogy nem a NAV von, hanem a munkáltatód, és elutalja arra a bankszámlára a NAV-hoz, amelyet az megjelölt!!!!

Márpedig a munkáltató a Munkatörvénykönyvében megjelölt % alapján vonhat, akár honnét is érkezik hozzá a letiltást elrendelő végrehajtási határozat, vagy bírósági végzés, stb. stb. !!!!

2015. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Most direkt nem akarod megérteni a választ?


Olvasd el az előző hozzászólásokat, minden, de MINDEN válasz le van írva a kérdésedre, ne játszd a hülyét légy szíves.

2015. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A NAV a végrehajtási törvény, valamint az abban nem szabályozott esetekben az Art. rendelkezései szerint jár el.

Art. = Adózás rendjéről szóló törvény.


A NAV-nak nincs elsőbbsége kielégítési sorrend alapján sem!


Első mindig a gyerektartás, szülőtartás, szülési költségek. Ezt nem előzi meg semmi!


Egy letiltás esetén a NETTÓ jövedelem 33 %-a vonható alapból. Több letiltás esetén összességében 50 %-ig vonható a letiltás. A nettó jövedelem nem feltétlenül egyenlő a kézhez kapott jövedelemmel. A bruttó jövedelem KÖTELEZŐ (állam által elrendelt) levonásai után megmaradt összeg a nettó jövedelem.


A végrehajtás alól mentes az öregségi nyugdíjminimumnak megfelelő összeg. Ez jelenleg 28.500,- Ft. Magyarul, ezt az összeget az adósnak haza kell vinnie. Ha ezen felül nincs mit tiltani, akkor a letiltás nem teljesíthető. (Most itt nem térek ki arra a bizonyos 5-szörös összegre, ami fölött teljes mértékben végrehajtás alá vonható a jövedelem, mert nem ez a jellemző.)


Vannak végrehajtás alól mentes jövedelmek, amiket előttem valaki nagyon jól felsorolt. Ezekből a jövedelmekből vagy csak maga a jogtalanul felvett ellátás vonható vissza, vagy azon kívül még a "tartási" kötelezettségek közé sorolható letiltások, semmi más.

A többi "hitelező" vár a sorára...

2015. aug. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!