Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelők vagy bárki! Tudnátok...

Könyvelők vagy bárki! Tudnátok válaszolni, az alábbi kérdésemre?

Figyelt kérdés
Több egysoros nyugtából kitéptettem az indigo papirt ,mert rondàn írtam bele,ezért kitépte meg kidobtam.Ezért jár büntetés ha kiderül az adóhivatalban, ha igen , hogy lehet kikerülni ? Amugy még hozzátenném, hogy három nyugtából téptem ki egy indigo lapot.
2015. júl. 28. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akkor mit téptél ki? Azt aminek benne kellett volna maradni?

Büntetés jár érte, hogy mennyi a jóindulaton múlik.

2015. júl. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez sajnos drága hiba, mert minimum 100 000 Ft a bírság, a max. az a millió feletti tétel és ez nem jóindulat kérdése.
2015. júl. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem nem tragikus, ha az egysoros nyugta alatt a nyugtatömböt érted és három nyugtatömbből hiányzik 1-1 lap

Nem életszerű, hogy az adóellenőr kis összegű befizetésekből álló nyugtatömböt bogarászik, úgy hogy figyeli a sorszámok folytonosságát. Persze a nyugtatömbök meglétét és dokumentáltságát (szigorú számadású nyomtatvány) ellenőrizheti, de nem valószínű, hogy ennél mélyebbre megy. Ha számlatömbbel csinálnád ugyan ezt az már rázósabb lenne.

2015. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. júl. 30. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!