Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diák vagyok, egyszerűsített...

Diák vagyok, egyszerűsített adóbevallást csináltam (könyvelőnk ajánlotta). Azt mondta innentől az APEH dolga minden. Mikorra számíthatok a levélre vagy számlára?

Figyelt kérdés
A diákmunkából nem volták le az adóelőleget, így utólag kell befizetnem. Mikorra küldik ki a levelet, és milyen formában kell befizetnem? Számlát küldenek, vagy megadják a számlaszámot, és adószám alapján utalnom kell?
2010. márc. 6. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az hiszem április-ban küldik ki az adómegállapítást, de nem vagyok biztos benne, nem foglalkoztam ezzel.

De ha nem volt magas a kereseted, akkor nem véletleül nem vontak adót. Az adójóváírás lenullázta a fizetendő adódat.

2010. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az egész éves keresetem 95 ezer forint volt. 17 ezer forint adójjóváírást vagy mit állapítottak meg. de évközben hónaponként nem voltak le semmit. ez akkor most azt jelenti h ez az adójóváírás fedezte az adómat és innentől már nem kell befizetnem semmit?
2010. márc. 8. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt az összeget nem egy hónap alatt kerested. Akkor pedig teljes egészében fedezi az adójóváírás az adódat, ezért is nem vontak tőled. Nyugodt lehetsz, nem kell fizetned. Lesz egy 0-ás adóbevallásod és kész.
2010. márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3 hónap alatt kerestem. Köszönöm a segítségedet!
2010. márc. 9. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!